Spor

Triatlon yarışı yapıldı


Gürsel KARAGÖZLÜ

Aspava Spor Kulübü tarafından düzenlenen 5 Mayıs Gençlik Sprint Triatlon yarışı Yedidalga’da yapıldı. 750 metre yüzme, 20 km koşu ve 5 kilometre koşudan oluşan 5 Mayıs Gençlik Sprint Triatlon yarışında 40-49 yaş grubunda 1.11.57’lik derecesi ile birinci gelen Şevki Ahçıhoca genel klasman birincisi oldu.

20 erkek yarışmacının katıldığı yarış Aspava sahil şeridinde 750 metre yüzme ile başladı. Yüzme parkurunu bitiren yarışmacılar bisikletleri ile Aspava Restoran önünden Bağlıköy yol kavşağına kadar olan 20 km’lik parkuru geçtikten sonra, Aspava Restoran önünden Fener Bar arasında 5 km’lik koşu ile yarışı tamamladılar.

Şevki Ahçıhoca genel klasman birincisi
Yarış sonunda, 40-49 yaş grubunda 1.11.57’lik derecesi ile birinci gelen Şevki Ahçıhoca genel klasman birincisi de oldu.

Yarışmada, 14 yaşında olan ve triatlon yarışına ilk kez katılan milli bisikletçi Mert Türsoy ve 19 yaşındaki Berk Bağrı açık yaptıkları dereceler ile dikkatleri üzerlerine çekerek izleyenlerden tam not aldılar.

Büyük bir çekişme içerisinde gerçekleşen yarışmada denizde Aspava Restoran botları, karada Güzelyurt Polis Müdürlüğü Trafik ekipleri sporculara, yarış boyunca eskortluk yaparak yarışın salimen tamamlanmasını sağladılar.

Yarış sonunda dereceye giren sporculara, Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya, Aspava Spor Kulübü yönetim kurulu üyesi Milli yüzücü Caner Aspava, Mehmet Ebedi, Mustafa Şenal ve Havadis Gazetesi Lefke Muhabiri Gürsel Karagözlü tarafından kupa ve madalyaları verildi.
Kategorilere göre dereceler şöyle:

 

 Erkekler

15-19 yaş grubu

1-Berk Bağtıkara                     Aspava Spor Kulübü 1.12.58

2-Mert Türsoy                         Tüfekçi Spor Kulübü 1.23.40

 

20-29 yaş grubu

1-Mehmet Korkut                  Aspava Spor Kulübü 1.12.28

2-Luca Tonını                          Aspava Spor Kulübü 1.33.16

 

30-39 yaş grubu

1-Ekrem Kaide                                  Aspava Spor Kulübü 1.13.22

2-Berkay Ramiz                      Tüfekçi  1.19.14

3-Kerem Güneşer                   BRO Team 1.32.18

4-Doğuş Arman                      Tüfekçi  1.47.41

 

40-49 yaş grubu

1-Şevki Ahçıhoca                    Aspava Spor Kulübü 1.11.57

2-Murat Çiftçi                        Aspava Spor Kulübü 1.14.03

3-Yankı Karadağlı                   Aspava Spor Kulübü 1.25.13

 

 

 

 

50+ yaş grubu

1- Mustafa Korkut                  Aspava Spor Kulübü 1.23.53

 

Genel Klasman

1- Şevki Ahçıhoca                   Aspava Spor Kulübü 1.11.57

2- Mehmet Korkut                 Aspava Spor Kulübü 1.12.28

2-Berk Bağrıkara                   Aspava Spor Kulübü 1.12.58

 

Takım Genel Klasman

1- Hasan İlker-İlker Erçen-Tuncay İbrahimzade       Super Sonik 1.04.31

2-Baran Aydın-Tuncay Aydın-Cemal İneci                Aspava Spor Kulübü  1.14.03

3-Hasan Deniz Akbora-Murat Mehrübeoğlu            Aspava Spor Kulübü 1.18.01

4- Osman Akkuş- Hakan Korsan                                Ferdi 1.29.07

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı