Spor

Transfer konusu Ceza Kurulu’na taşındı


YALKUT: “BAŞVURUMUZU YAPTIK”: Koopspor, Angelo Warner konusunu Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu’na taşıyarak oradan gelecek kararı beklemeye başladı. Başkan Yalkut, “Basketbolu yıpratmamak adına konuşmak istemiyorum. Başvurumuzu yaptık gelecek cevaba göre hareket edeceğiz.”dedi

MAPFREE DE BUGÜN YAPIYOR: Bu arada konunun diğer mağduru olan Mapfree de bugün Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu’na, Avukat Kerem Gürses aracılığı ile başvurusunu yapacak

Tonguç KOTAK

Basketbolda yabancı transfer konusunda yaşanan dalgalanma, Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu’na taşınarak yeni bir boyut kazandı.
Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu’nun, Koopspor’a Angelo Warner ve Mapfree’ye de Tyrel Petty transferi konusunda ret cevabı vermesinin ardından iki takım konuyu Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu’na taşıdı.

Koop başvurusunu yaptı
Koopspor, Angelo Warner konusuyla ilgili Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu’na başvurdu ve oradan gelecek kararı beklemeye başladı.  Başkan Talat Yalkut, konuyla ilgili Havadis Spor’a konuşarak; “Basketbolu yıpratmamak adına konuşmak istemiyorum. Başvurumuzu yaptık gelecek cevaba göre hareket edeceğiz.”dedi

Mapfree bugün başvuruyor
Konunun diğer mağduru olan Mapfree de bugün Spor Dairesi Genel Ceza Kurulu’na başvuracak. Kulüp adına başvuruyu Avukat Kerem Gürses yapacak. Mapfree Kulübü Başkanı Ali Şan Oşan konunun artık ceza kurulunda olduğunu ve konuşacak bir şey olmadığını belirterek kararı bekleyeceklerini söyledi.

Ne olmuştu
Yabancı transferde Koopspor’un anlaştığı Angelo Warner ve Mapfree’nin anlaştığı Tyrell Petty konusu ortamı iyice germişti.
Koopspor ile Mapfree’nin daha önceden anlaştığı ancak yabancı transfer süresi tamamlanmadan önce adaya getirtemediği oyunculara federasyondan transfer izni çıkmamıştı.
Yabancı transferin bitmesi nedeniyle, iki takımın anlaşmaya vardığı ancak henüz adaya getirmediği oyuncularla ilgili diğer takımlar da federasyona itirazda bulunmuştu.
Takımların itiraz gerekçeleri transfer döneminin sona ermiş olması ve oyuncuların bu süre içerisinde adaya gelerek federasyonda resmi imza atmamaları nedeniyle bu transferlerin geçerli olmamasını istiyordu.
Bunun üzerine Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplanarak iki takımın transfer taleplerini ve diğer takımların da itirazları değerlendirmiş ve yapılan itirazları haklı bularak tüzük gereği iki takımın anlaştığı oyuncuların transfer süreci içerisinde adada olmadıkları gerekçesiyle de iki takımın transfer taleplerini reddetmişti.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı