Kıbrıs

Trafik altüst oldu 

Lefkoşa, Organize Sanayi Bölgesi girişinde Türkiye’den KKTC’ye Su Temini Projesi’nin bir parçası olarak boru döşenmesi için kazılan yollar trafiği altüst etti. Kazı çalışması nedeniyle anayolun bir bölümü trafiğe kapatıldı. Bu güzergahı kullanan sürücülere sanayi bölgesi içinden geçmek dışında başka bir şans bırakılmadı. Sanayi bölgesine gidecek araç sürücülerinin de anayolda seyredecek araç sürücülerinin de sanayi bölgesine dönem zorunda bırakılması trafiği sıkıştırdı.

Sanayi çıkışında uyarı levhası yok…
Ayrıca birçok yerde bulunan uyarı levhalarının, sanayi bölgesini anayola bağlayan sanayi çıkışında bulunmaması, yolun kapalı olduğunu fark etmeyen sürücüler için büyük bir tehlike oluşturuyor. Yolun kapalı olduğunu fark etmeyen sürücüler sanayi bölgesinden ana yola çıkmak istemeleri durumunda yolun kapalı olduğunu fark ediyor ve sürücüler trafik kurallarını ihlal ederek anayol içinde geri giderek tekrar sanayi bölgesine giriş yapmak zorunda kalıyor.

Toz duman içinde kaldılar…
Ayrıca bir süredir devam eden kazı çalışması nedeniyle etrafa yayılan toz duman bölge esnafı ve sakinlerini rahatsız ediyor. Esnaf ve bölge sakinleri çözümü ev ve iş yerlerinin kapısını kapalı tutmakta ararken, yine ev ve işyerlerine toprak girmesine engel olamıyor. 

Fotoğraflar: Bahadır AYNA

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı