KıbrısManşet

Trafiğe kapalı alanda yayaya çarptı


Girne’de Zeytinlik Köyü’nde festival nedeniyle, trafiğe kapalı olan yola arabasıyla giren 78 yaşındaki Erol Tevfik Yücesoy, 67 yaşındaki yaya Latif Alan’a çarptı. Beyin kanaması geçiren Alan, yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor

 

YAŞAM SAVAŞI VERİYOR: Zeytinlik’te festivalin yapıldığı, araç trafiğine kapalı alana arabasıyla giren Erol Tevfik Yücesoy, alanda yaya olarak bulunan 67 yaşındaki Latif Alan’a çarptı. Çarpmanın etkisiyle yere düşerek başını beton zemine vuran Alan, ağır yaralandı. Alan’ın kafatasında kırık var beyin kanaması teşhisi ile yoğun bakımda tedavi altında

ZABITA İZİN VERDİ: Geçtiğimiz gece yaşanan olayın, festival alanı içerisinde ve trafik akışına kapatılan bir bölgede yaşanması tepki çekerken, Alan’ın ailesi, Yücesoy’un aracının girişine izin veren Girne Belediyesi’nde görevli zabıta memuruna ihmal, kazaya sebebiyet verme ve tedbirsizlik suçlamaları ile dava açmaya hazırlanıyor

 

Pınar BARUT

Karaoglanoglu’nda ikamet eden 78 yaşındaki Erol Tevfik Yücesoy, önceki akşam GJ 500 plakalı arabası ile trafik akışına kapalı olan Zeytinlik Festival alanına girdi. Yücesoy, dikkatsizliği sonucu o sırada oyuncak standı önünde yaya olarak duran 67 yaşındaki Latif Alan’a çarptı.

Çarpmanın etkisi ile düşerek kafasını beton zemine vuran Latif Alan ağır yaralandı.

Ambulans ile Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürülen Alan, oradaki ilk müdahalenin ardından Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoglu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Alan’a burada kafatası kırığı ve beyin kanaması teşhisi konuldu.

Devlet Hastanesi’ndeki tedavisine müteakip olaydan 4 saat sonra Yakın Doğu Hastanesi’ne sevk edilen talihsiz adamın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Alan’ın ailesi, trafik akışına kapalı olan alana araç girişine izin veren Girne Belediyesi’nde görevli zabıta memuruna da dava açacaklarını söyledi.

 

Hayati tehlikesi var

Girne Akçiçek Hastanesi’nde ilk müdahalesi yapılan Latif Alan, ambulans ile Dr.Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevkedildi. Burada, beyin kanaması ve kafatası kırığı teşhisi konulan talihsiz adam yine ambulans ile Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan tetkikler sonucunda yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Alan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

 

Yargıya taşınıyor

Yaşanan acı olayın ardından, Latif Alan’ın ailesi, olayı yargıya taşıma kararı aldı. Yaşlı adamın yakınları, sürücü Erol Tevfik Yücesoy hakkında, trafiğe kapalı alana araç ile girmek, yayaya çarpmak ve dikkatsiz sürüş suçlamaları ile polise şikâyette bulunurken, Yücesoy’un, kapıları açıp geçiş yapmasına olanak sağlayan Girne Belediyesi’nde görevli zabıta memuruna ise ihmal, kazaya sebebiyet verme ve tedbirsizlik suçlamaları ile dava açmaya hazırlanıyor.

 

Doğum gününde yaşam savaşı veriyor

Havadis Gazetesi Haber Müdürü Duygu Alan’ın kayınpederi olan Latif Alan’ın, olayın yaşandığı gün aynı zamanda doğum günü olması yaşanan trajediyi de gözler önüne serdi.

Babalarının doğum günü için kendisine sürpriz bir kutlama yapmaya hazırlanan çocukları, yaşanan acı olay karşısında kendilerini yoğun bakım kapısında buldu.

Alan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

 

Polis soruşturması devam ediyor

 Polis Basın Subaylığı, olayı “Trafik kazası” başlığı ile paylaştı.

Polis Basın Subaylığı’ndan yapılan açıklama şöyle:

07.10.2019 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, Zeytinlik köyünde Bademli sokak üzerinde yer alan

festival alanı içerisinde Erol Tevfik YÜCESOY (E-78) yönetimindeki GJ 500 plakalı salon araç ile batı

istikametine doğru seyrederken, o esnada yaya olarak yürümekte olan Latif ALAN (E-67)’a çarpmıştır.

Kaza sonucu yaralanan Latif ALAN kaldırıldığı Girne Dr Akçiçek Hastanesi’nde görmüş olduğu ilk

yardım tedavisinden sonra Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış ve yapılan

tedavisinden ardından Yakın Doğu Hastanesine kaldırılarak yoğun bakım servisinde müşahede altına

alınmıştır. Soruşturma devam etmektedir.

 Başa dön tuşu