Spor

Trabzonspor’da ‘paralel’ iddiası!Trabzonspor'un geçtiğimiz hafta Galatasaray'a deplasmanda 2-1 yenildiği maçın hakemi Deniz Ateş Bitnel, bordo-mavili takımdan Özer Hurmacı, Aykut Demir, Salih Dursun ve Luis Cavanda'ya kırmızı kart göstermişti. Penaltı kararı sonrası Salih Dursun'un da hakem Bitnel'e kırmızı kart göstermesi, dünya gündemine oturmuştu.
Bu karşılaşmanın ardından söz konusu oyunculara Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) tarafından çeşitli cezalar verilmiş, Trabzonspor da Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) tutumunu Osmanlıspor maçının ilk 30 saniyesindeki 'hareketsiz kalma' eylemi ile protesto etmişti.
"FUTBOLDAKİ PARALELCİLER DEŞİFRE EDİLEBİLDİ Mİ?"
Trabzonspor'da Personel ve İdari İşlerKkoordinatörü olan Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Saral, Galatasaray maçında gösterilen kırmızı kartların, paralel yapının işi olabileceğini iddia etti. Twitter hesabı üzerinden açıklama yapan Saral, "Emniyet ve yargı başta olmak üzere devletin tüm kurumlarına sızan paralel yapının, futbolu es geçmesi sizce mümkün müdür? Hepimiz biliyoruz ki, bu yapının kitleleri koordine ve rant için futbolda da ciddi bir örgütlenmeye gitmemiş olması olanaksızdır! Şimdi soruyorum; Türk sporu ve futbolundaki paralelciler deşifre edilebildi mi? Galatasaray maçında Trabzonspor'a yapılanlar, şampiyonluğu çalınmış bir camiayı tahrik ederek sokağa dökmeyi amaçlayan bir yapının işi olamaz mı? Trabzonspor üzerinden yeni bir cephe mi açılmak istendi? Kurumların her birimi ciddiyet ve titizlikle soruşturulmalıdır" ifadelerini kullandı.
"HESABIMIZ ÖBÜR DÜNYAYA KALMAYACAK"
Yönetici Gökhan Saral, sosyal medyadan iddialarını şöyle sürdürdü:
"Futbol Federasyonu Başkanı, (burada bilgimiz dışında bir şeyler oluyor) diyerek bir federasyon yöneticisinden yardım istiyorsa benim şüphem neden anormal olsun ki? Futbol Federasyonu, kurulları ya da şikenin aktörlerini aklama derdinde değiliz! Derdimiz, Trabzonspor'a yapılan operasyonun arkasında kim varsa deşifre edilmesidir. Şikeciler paralelle iş tuttu, bu yapı deşifre olunca da suçu paralelin üzerine atıp kıvırmaya çalıştı. Şikecileri aklayan mahkeme kararına da saygı duymuyorum! Trabzonspor camiası şunu bilsin ki hakkımızı çalanlarla mücadelem bedeli ne olursa olsun sürecek. Aziz Yıldırım ve şike arkadaşları Türk futbolunun içinde oluşturmuş olduğu derin lobi ekibiyle tarihe hırsız olarak tescillenmiştir. Gaspedilmiş 2010-2011 şampiyonluk kupamızın ve tüm haksızlıkların hesabının öbür dünyaya kalmayacak olduğunu herkes yaşayarak görecektir."
İZİN YAPTILAR
Osmanlıspor yenilgisinin ardından Pazar gününü antrenman yaparak geçiren Trabzonspor'da teknik direktör Hami Mandıralı, oyunculara bir gün izin verdi. Bordo-mavililer, deplasmanda oynayacakları Torku Konyaspor maçı hazırlıklarına yarın yapacakları antrenmanla devam edecek. Ömür AVCI (DHA)Başa dön tuşu