FutbolSpor

Tosunoğlu: Taviz vermeyeceğizKüçük Kaymaklı’da disiplinsiz davranışları nedeniyle Musa Şanlıer kadro dışı bırakıldı. Müzmin sakat Massa ise gönderildi
İKİ KADRO DIŞI: Küçük kaymaklı’da Musa Şanlıel disiplinsiz davranışları, Massa ise düzelmeyen sakatlığı nedeniyle kadro dışı bırakıldı. Massa’nın ilişiği hemen kesildi. Başkan Tosunoğlu, şampiyonluk istediğini ve futbolcu ismine bakmaksızın, asla duygusal davranmayacağını söylediSAMİMİYİM: Tosunoğlu: başkan olarak, yıllar sonra, şampiyonluğa bu kadar yaklaştığımız bir dönemde, tüm eski başkan ve yöneticiler, kulübün yetiştirdiği futbolcu ve teknik adamları, Küçük Kaymaklı çatısı altında, Şehit Hüseyin Ruso Ruhu ile bütünleşmeye davet ediyorum

 

Küçük Kaymaklı Türk Spor Kulübü’nde, disiplinsiz davranışları nedeniyle Musa Şanlıer kadro dışı bırakıldı. Baf Ülkü Yurdu maçında yedek kalan Musa’nın disiplinsiz davranışlarını tespit eden futbol şubesi, teknik heyet ve başkanla yapmış olduğu toplantının ardından, kadro dışı noktasında uzlaştı.

Sezon başında büyük umutlarla transfer edilen golcü futbolcu Massa, düzelmeyen sakatlığı nedeniyle devre arası beklenmeden gönderildi. Massa’nın devre arasına kadar forma giyme şansı bulunmadığı öğrenildi.

Rakiplerinin mağlup olması ve Baf Ülkü Yurdu galibiyeti ile birlikte, liderin bir puan gerisinde şampiyonluk şansını sürdüren Küçük Kaymaklı, devre arasında iddialı bir yabancı transferi için menejerlerle görüşmeye başladı.

Kaymaklı Kulüp başkanı Hasan Tosunoğlu, şampiyonluğun en güçlü adayının kendileri olduğunu belirtti.

 

“Gereğini yapacağız…”

Kadro dışı kararını doğrulayan Tosunoğlu, Massa’nın da camia için büyük bir hayal kırıklığı olduğunu söyledi. Massa’nın süre aldığı maçlarda takıma ciddi katkılar sağladığını anlatan Tosunoğlu, “Buna rağmen sahada yer aldığı süre bizim için yeterli değil. Takım da Massa’nın sahada olduğu anlarda mutlu ama, bize daha çok süre alacak, daha çok gol atacak, daha çok katkı sağlayacak bir futbolcu lazım. Bu kararı üzülerek aldık ama, gereğini yaptık” dedi.

 

“Musa yanlış yaptı…”

Musa’nın Küçük Kaymaklı’nın öz evladı olduğunu söyleyen Tosunoğlu, kadro dışı kararını üzülerek onayladığını söyledi.

“Kaymaklı alt yapısından yetişen her futbolcunun hırsını anlarım, saygı duyarım ama, takımın kötü gidişini isteyen birisi ile asla yola devam etmem” ifadesini kullanan Tosunoğlu, kardı dışı kararına teknik heyetin de destek verdiğini belirtti.

Musa’nın form tutarak forma giymesini çok istediğini söyleyen Tosunoğlu şöyle devam etti:

“Musa’nın ismini ilk 11’de gördüğümde, ciddi sevinç duydum. Ancak, forma giydiği sürelerde beklenen katkıyı yapamadı. Baf Ülkü Yurdu maçında yedek kalınca, yapmış olduğu davranışları doğru karşılayamadık.

Futbol Şubesi olaya müdahale etti. Maçtan sonra da hocamızla birlikte bu kararı aldık. Üzülerek bu kararı aldık ama, yapmamız gereken buydu…”

 

“Gelinen aşamadan memnunum…”

Tosunoğlu, Musa ve Massa konusuna bağlı kalmayacağını belirterek, “Taviz vermemiz mümkün değil. Biz, Küçük Kaymaklı’nın başarısı için çalışacağız. Duygusal davranmak, bize yakışmaz, camiamıza da zarar verir…” dedi.

Takımın konumu ve çalışma temposunu da değerlendiren Tosunoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hocamız ve teknik ekibinden inanılmaz derecede memnunum. Küçük Kaymaklı’nın en büyük gücü, teknik ekibimiz. Takıma hakim ve iyi çalışıyor.

Elbette, kadro oluşumu noktasında, Massa, beklediğimiz gibi bir performans sergileyemedi. Skor yönünden bazı sıkıntılar yaşadık. Devre arası ile birlikte, bu zaafımız da ortadan kalkacak.

Biz de yönetim olarak, gerekli bütçe ayarlamasını yaptık ve şampiyonluk için ne gerekirse yapacağız. Şehit Hüseyin Ruso Ruhu ile başladığımız bu sezonu, şampiyonluk ile tamamlayacağımıza olan inancım tamdır…”

 

Camiaya çağrı…

Tosunoğlu, şampiyonluk yolunda, camianın da kenetlenmesi çağrısında bulundu. Baf Ülkü Yurdu maçını 35 taraftarla birlikte izlediğini ve bu nedenle ciddi üzüntü duyduğunu söyleyen Tosunoğlu, camiaya şu çağrıyı yaptı:

“Küçük Kaymaklı Tosunoğlu’nun takımı değildir. Bu camia çok ciddi iş insanları, çok ciddi spor insanları yetiştirdi. Biz, elimizden geldiğince, tüm camiayı kucaklamaya çalıştık. Siyaseti, her şeye rağmen kulüpten uzak tuttuk.

Elbette, mali olarak kulübe destek vermesi gerekenlerin, bundan imtina etmemesini istiyoruz. Siyasi olarak, kulübe müdahale etmek isteyenlere asla izin vermeyeceğim.

Daha önce de söyledim, zarar vermek isteyen, kulübü menfaati için kullanmak isteyen varsa, kim olursa olsun, deşifre edeceğim. Hiç kimse, kulüp üzerinden hesap yapmasın.

Ben, başkan olarak, yıllar sonra, şampiyonluğa bu kadar yaklaştığımız bir dönemde, tüm eski başkan ve yöneticiler, kulübün yetiştirdiği futbolcu ve teknik adamları, Küçük Kaymaklı çatısı altında, Şehit Hüseyin Ruso Ruhu ile bütünleşmeye davet ediyorum. Bu davetimde de samimiyim. Bu çağrıyı sabırla yapmaya da devam edeceğim.”

Başa dön tuşu