Torpilin Yoksa İş Olmuyor

13 Ekim 2013 Pazar | 11:57
Torpilin Yoksa İş Olmuyor
Kıbrıs Town Houses

“İLGİSİZLİK HAT SAFHADA”: Evine böbrek hastası var gerekçesiyle acil telefon bağlatmak için Telekomünikasyon Dairesi’ne başvuruda bulunan Önder Olgaç, hattın 2 hafta gecikmeli bağlatıldığını iddia etti. Olgaç, daire çalışanlarını ilgisizlik ile suçladı

Nadire BAHADİ
Ev değişikliği nedeni ile yeni taşındığı eve telefon hattı bağlatmak isteyen Tuzla sakini Önder Olgaç, günlerce Telekomünikasyon Dairesi çalışanları tarafından oyalandığını iddia etti. Gerekli tüm evrakları tamamladıktan sonra telefon hattı bağlatmak üzere Telekomünikasyon Dairesi’ne müracaat ettiğini söyleyen Olgaç, yurt dışında yaşayan kardeşlerinin evde yaşayan hasta annesini her gün defalarca aradığını ve hattın kısa sürede bağlatılması gerektiğini belirttiği halde telefon hattının günler sonra bağlandığını söyledi. Devlet dairesi çalışanlarının ilgisiz olduğunu iddia eden Olgaç, dairelerde muhatap olunabilecek personel bulunmadığından yakındı.

“Günlerce oyaladılar”
Daha önce yaşadıkları evden ayrılıp Tuzla köyünde bir başka eve yerleştiklerini anlatan Önder Olgaç, yaklaşık 2 hafta önce yeni taşındıkları eve telefon hattı bağlatmak üzere Gazimağusa Telekomünikasyon Dairesi’ne başvuruda bulunduğu kaydetti. Olgaç, daireye başvuruda bulunurken telefon dairesindeki görevlilere evde yaşlı ve hasta bir annesi ile birlikte yaşadığını belirtip yurt dışında yaşayan kardeşlerinin hasta annesini her gün aradığı için hattın kısa sürede bağlatılmasını rica ettiğini ifade etti. Yaklaşık 2 hafta süresince telefon hattının bir türlü bağlanmadığını ifade eden Olgaç, bilgi almak için Telekomünikasyon Dairesi’ni aradığı zaman ise operatöre bağlanan telefondan konu ile ilgili bilgi almak için kendisi ile iletişime geçebilecek kimse ile konuşamadığını iddia etti. Olgaç, daire çalışanlarının hattı bağlamayarak günlerce kendilerini mağdur ettiğini söyleyerek, telefon hattının yaklaşık 2 haftada bağlandığını söyledi.
“Ek mesai için, çalışma saatlerinde çalışmıyorlar”
Tuzla sakini Önder Olgaç, genç insanların devlet daireleri ile koşuşturabilecek imkanı olduğunu ifade edip yaşlı insanlar için ise aynı şeyi söyleyemeyeceğini kaydetti. Devlet çalışanlarının çalışma vakitlerinde iş yapmak yerine dairelerde çay, kahve, sigara keyfi yaptığını iddia eden Olgaç, çalışanların mesai saatleri dışında iş yapmayı tercih ederek ek mesai almak için bu şekilde işlediklerini ifade etti. Devlet dairelerinde telefoniyen çalışanlara ulaşılamadığını ifade eden Olgaç, çalışanların özel işlerini devlet dairelerinin telefonlarını kullanarak yürüttüğünü fakat vatandaşın daireleri aradığı zaman operatörlere bağlandığını iddia ederek, “İnsan yok mu telefonlara baksın? Vatandaş, dairelerde kendilerinin sorununu çözebilecek kimseye ulaşamıyor” şeklinde tepkisini dile getirdi.
“Torpilin yoksa işin dönmez”
Devlet dairelerinde tanıdık olmadığı zaman işlerin yürümediğine dikkat çeken Önder Olgaç, “Torpilin yoksa devlet dairelerinde işin dönmez” şeklinde konuştu. Olgaç devlet dairelerindeki ilgisizlikten yakınarak, “Özelleştirmeye gidilerek işler yoluna girecekse, o zaman tüm devlet kurumları özelleştirilsin, vatandaş arasında ayrımcılık yapılmadan, işler denetlenerek yapılsın” dedi.

Facebook Comments