Torpil yoksa iş de yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Kıbrıs

Torpil yoksa iş de yok

Torpil yoksa iş de yok

 

NARENCİYE ÜRETİCİLERİNDEN DESTEK… 
İşsizlik nedeniyle dün Meclis önünde eylem yapan Cemal Yıldız ve babası Erol Yıldız’a narenciye üreticilerinden destek geldi. Kıbrıs Türk Narenciye Üreticileri Birliği Başkanı Ali Alioğlu narenciye üreticilerinin de greve hazırlandıklarını söyledi 


Ceren ÖZBİL-Havadis
Son zamanlarda devlette yapılan istihdamlar, işsiz kalan birçok gencin tepkisine yol açarken konu dün Cumhuriyet Meclisi binası önüne taşındı.
Üniversiteyi yüksek şerefle bitiren Cemal Yıldız, dün lisans, yüksek lisans diplomalarını yanına alarak babası Erol Yıldız’la Meclis önünde eylem yaptı. Eylemciler ellerindeki pankartlarla Başbakan İrsen Küçük’ü, Sağlık Bakanı Ertuğrul Hasipoğlu’nu, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan’ı  UBP Güzelyurt Milletvekili olan Ahmet Çaluda’yı protesto etti.
Yıldız, Ulusal Birlik Partisi’nde delege olan bir yakını olmaması nedeniyle işsiz kaldığını iddia etti ve “Ailemi geçindirmek için işe ihtiyacım var. Ancak torpille işe girenler yüzünden işsiz kaldım” dedi.
Cemal Yıldız, ayrıca Ekim 2010 tarihinde UBP Bilgi İşlem Merkezi’nde görevlendirildiğini ancak bir yıl çalışmasına rağmen maaş ödenmediği için ayrılmak zorunda kaldığını da anlattı.

“Kandırıldık”Cemal Yıldız, 2010 yılında UBP’de işe başladığını ancak bu süre içinde ne maaşını aldığını ne de Sosyal Sigorta ve İhtiyat Sandığı yatırımlarının yapıldığını söyledi. Yıldız şu şekilde konuştu:
“Sözler verildi hiç biri tutulmadı. Artık telefonlarıma bile cevap vermiyorlar. Delege olmadığım ve delege yakını olmadığım için iş bulamıyorum. Ne devlette ne de özel sektörde iş yok. Eğer bu soruna çözüm bulunmazsa eylemimiz açlık grevine dönüşecektir.”

Narenciye üreticilerinden destek geldi…
Kıbrıs Türk Narenciye Üreticiler Birliği Başkanı Ali Alioğlu, Cumhuriyet Meclisi önünde eylem yapan Cemal Yıldız ve Erol Yıldız’ı ziyaret etti. Alioğlu, narenciye üreticilerinin de Lefkoşa’da eylem yapmaya hazırlandıklarına dikkat çekti ve şu şekilde konuştu:
“Burada yaşanan olay talihsiz bir olaydır. Birliğimizi üyesi ve bölgemizin insanlarının bu duruma düşürülmesi bizi üzmüştür. Burada başlatılan eylem tüm bölge insanlarına bir kıvılcım olacaktır. Bizde bölge halı olarak UBP genel başkanlık seçiminin ikinci turu yapılmadan Lefkoşa’da eylem yapacağız. Vatandaşlarımızın bu şekilde kandırılması hoş değildir. Bu durum Güzelyurt’ta verilen değeri gözler önüne seriyor. Hükümet hiçbir zaman bu bölgeye gereken önemi vermedi. Kitle partisiyiz diyen UBP’nin ailelerin içine girerek onların bile düzenini bozması bizi çok üzdü. Tüm halkımızı bu eyleme destek vermeye çağırıyoruz.”

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar