Sınır tartışması yargıya taşındı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Sınır tartışması yargıya taşındı

Sınır tartışması yargıya taşındı

 

Duygu ALAN – Havadis
Girne’de, Girne Belediyesi tarafından Adil Construction Ltd.’ye ihale edilen Ziya Rızkı Caddesi’ndeki yol genişletme çalışmaları, Girne Belediyesi ile çalışmalar sırasında evinin bahçe duvarı hasara uğratılan Eda Erkman arasında gerginliğe neden oldu.Adil Construction Ltd. çalışanları, Ziya Rızkı Caddesi’nde önceki gün öğleden sonra yol genişletme çalışmaları, sırasında “Duvarın belediye arazisi sınırlarında olduğu gerekçesiyle” Eda ve Sibel Erkman’a ait evin 52 metre uzunluğundaki bahçe duvarı kısmen yıkılarak hasara uğratıldı.
Bahçe duvarının hasara uğratılması üzerine Eda ve Sibel Erkman, sahipleri oldukları şirkete ait araçları buldozerlerin önüne park ederek, çalışmaların devam etmesini engelledi.Eda ve Sibel Erkman, “Mülke tecavüz” iddiası ile olayı yargıya taşıdı.


Yıkılan duvarın yerine tel örgü çekildi
Eda ve Sibel Erkman, kaldırım çalışmaları sırasında, yıkılan bahçe duvarlarının yerine tel örgü çektirdi.
Eda ve Sibel Erkman, “Mülke tecavüzde” bulunulduğunu öne sürerek, bahçe duvarlarının yıkıldığı esnada buldozerlerin evin elektrik kablolarına zarar verdiğini ve su borularının patlatıldığını dile getirdi.
Havadis’e konuşan Eda Erkman, konuyu mahkemeye taşıdıklarını ve ara emri kararı ile “evlerinin sınırlarında” çalışmaların durdurulduğunu söyledi.
Erkman, yıkılan duvarlarının yerine yeniden beton duvar ördüreceklerini kaydetti.

Ara emri alındıGirne’de Ziya Rızkı Caddesi’nde Eda ve Sibel Erkman’a ait evin önünde Eda ve Sibel Erkman ile Girne Belediyesi çalışanları arasında önceki gün başlayan gerginlik dün öğlen saatlerine kadar devam etti.
Konunun mahkemeye taşınması üzerine ara emri kararı alındı. Mahkeme; “2013 senesi Şubat ayının (o gün de dahil) daha önce aksine emir verilmedikçe davalıların veya müstahdemlerinin veya işçilerinin veya ajanlarının veya yetkililerinin ve taşeronlarının veya hizmetkarlarının Girne, Aşağı Girne Mahallesi’nde Hürriyet Caddesi mevkiinde bulunan Ada D. Parsel No:580, Koçan No: 3097 referanslı davacıya ait taşınmaz mala girmekten veya müdahale etmekten veya tecavüz etmekten veya duvarlarını yıkmaktan davacının yıkılan duvarlarını tamir etmesine veya eski haline getirmesine müdahale etmekten men edilmelerine” emir verdi.
Adil Construction Ltd. çalışanları, ara emrinin ardından çalışmalarına Eda ve Sibel Erkman’a ait evin bahçe duvarlarının dışında kalan kısımda devam etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar