Spor

Töre Korkuttu 

Sağ arka adalesinde yırtık şüphesi olan tecrübeli oyuncunun durumu MR’ın ardından netlik kazanacak.

KARTAL’ın yıldızı Gökhan Töre, Kasımpaşa karşısında sakatlandı ve teknik heyeti telaş sardı. Rubin Kazan’dan kiralık olarak geldiği Beşiktaş’ta başarılı işlere imza atan Gökhan, 50. dakikada sağ ayak bileğinden sakatlık geçirip, yerini 52’de Filip Holosko’ya bıraktı. Siyah beyazlıların o dakikadan sonra üretkenliği de aşağılara indi.
Saha kenarında yaklaşık 2 dakika tedavi edilen Gökhan, durumu ciddi olduğu için hastaneye kaldırıldı. Genç futbolcunun sağ arka adalesinde yırtık şüphesi olduğu ve bu nedenle oyuna devam etmesinin imkansız hale geldiği belirtildi.

UZUN SÜRE SAHALARDAN UZAK KALABiLiR

ADALE yırtığı, futbolcuların sık karşılaştığı ancak derecelerine göre onları takımdan belli süreler içerisinde ayrı bırakan bir sakatlık… İşte o kademeler ve sahalardan uzak kalma süreleri…
DERECE YIRTIK: Kaslarda az hasarla birlikte ağrı olur. Geri dönüş süresi 1-3 haftadır.
DERECE YIRTIK: Daha fazla kas hasarı ve orta derecede şişlik, az kanama ya da morarma meydana gelebilir. 3-4 hafta devam eder.
DERECE YIRTIK: Kas tamamen yırtılmıştır. Ciddi kanama ya da morarma, şişlik ve ileri düzeyde ağrı olur. İyileşme süresi 1-3 aydır.

Oğuzhan’sız uçmayı unutuyor

BEŞİKTAŞ’ta cezalı olan Oğuzhan yoktu. Beraberlik sonrası Kartal’ın Oğuzhan’sız kaybettiği puan sayısı 10’a çıktı. Beşiktaş, Oğuzhan’la yenilmedi. Onsuz 5 maçta 2 yenilgi, 2 beraberlik ve sadece 1 galibiyet aldı.

Ümit Kurt’u yüksek ateş vurdu

SİVASSPORLU futbolcu Ümit Kurt da, tıpkı karşılaşmada sakatlanan Beşiktaşlı Gökhan Töre gibi hastaneye kaldırıldı. Maç sonu hastaneye götürülen Ümit’in, yüksek ateş şikayeti olduğu öğrenildi.

Kadın ve çocuklar yalnız kalmayacak

İÇ sahadaki 3 maçını kadın ve çocuk taraftarlar önünde oynayan Beşiktaş, Sivasspor karşılaşması ile cezayı tamamladı. Dünkü müsabakayı yaklaşık 2 bin kadın ve çocuk taraftar izlerken, az sayıda Sivasspor taraftarı da kendilerine ayrılan bölümden takımlarını destekledi.

MUHAMMED ÖZELEŞTİRİ YAPTI

BEŞİKTAŞLI Muhammed Demirci, “Golü erken bulduk. Pozisyonlara girdik ama atamadık. Hocamın bana güvenini boşa çıkardığımı düşünüyorum. Daha iyi oynayabilirdim” diye konuştu.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı