Kıbrıs

Toplu taşımada zor günler

Havadis’i ziyaret eden Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği yöneticileri sektörde iflasların başladığı ve bir çok otobüsün satılığa çıkarıldığını belirttiler


Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği, toplu taşıma sektörünün tarihinin en zor günlerden geçtiğini açıkladı ve hükümetten acil yardım istedi.

Yeni kurulan Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği yöneticileri Başkan Menteş Aytaç öncülüğünde Havadis’i ziyaret ettiler.Ziyarette konuşan Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Genel Başkanı Menteş Aytaç birlikle ilgili bilgi verdi ve yaşadıkları sorunları anlattı.

Toplu taşımacılığın tarihin en zor günlerinden geçtiğini belirten Menteş Aytaç, işsiz olduğunu ve evlerine ekmek götüremediklerini kaydetti.

“Otobüslerini satılığa çıkaran üyelerimiz var” şeklinde konuşan Aytaç hükümetin adil davranarak bu sorunları çözmesi gerektiğini kaydetti.

Yeni Maliye Bakanı’nın pandemi ile ilgili taşımalarda Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği’ni dikkate almadığını ve yok saydığını belirten Menteş “bu adaletsizlik bir an önce giderilmelidir. Bizim üyelerimize de iş verilmelidir. Bir yanda işsizlik diğer yanda adaletsizlik çok kötü durumdayız” dedi.

Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç hedeflerinin taşımacılık sektörüne bilimsel kıstaslar çerçevesinde bir düzen getirmek olduğunu ve birliğin bu konuda önemli çalışmalar yaptığını anlattı.

Yeni kurulmuş birlik olmalarına karşın üye sayılarının hızla arttığı bilgisi veren Aytaç “bizim kimseyle rekabet etme amacımız yoktur. Amacımız halkımıza hak ettikleri standartlarda hizmet vermektir” şeklinde konuştu.Başa dön tuşu