Tonlarca süt kedi ve köpeklere mama oldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Kıbrıs

Tonlarca süt kedi ve köpeklere mama oldu

 

Gürsel KARAGÖZLÜ


[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]D[/dropcap]oğancı’da hayvan üreticiliği yapan Gazi Güney, Süt Kurumu’nun elindeki sütü almaması nedeniyle isyan etti. Tepkisini dikkat çekici bir eyleme dönüştüren Güney, elinde kalan sütü kedi ve köpeklere mama yaptı. Tonlarca sütü kedi ve köpeklerine vermesi için vatandaşlara dağıtan Güney, günde iki kez sağım yapmak zorunda olduklarını anımsatarak, Süt Kurumu’nun sütü almamaya devam etmesi halinde hayvancının sonunun geleceğini söyledi.

Aynı zamanda UBP Lefke Belediyesi Meclis üyesi olan Gazi Güney, yaşanan bu trajediye yetkililerin bir çözüm bulmasını istedi. Günlük bir buçuk ton üretim kapasitesinin olduğunu söyleyen Güney, Süt Kurumu görevlilerinin keyfi davrandığını ve haftanın belli günleri gelip istedikleri kadar süt aldığını ve bundan dolayı da ellerinden biriken sütleri verecekleri başka bir yer olmadığından dağıtmak zorunda kaldığını belirtti.

“Devlet bize büyük bir kazık attı”

Hayvan üreticiliğini severek yaptığını ve çiftçi kökenli bir ailenin çocuğunu olduğunu vurgulan Güney, “Maalesef devletimiz bize büyük bir kazık attı. Çünkü önce bizi bu işi yapmaya teşvik ettiler, daha sonra ise böyle yalnız bıraktılar” dedi.

Sektörde bu işi yapanların önce kayıt altına alınması gerektiğine vurgu yapan Güney, gerçek çifti, gerçek üretici ve gerçek memurun ayrılması gerektiğini ve bunlar yapılmadığından dolayı bu sorunların ortaya çıktığını ifade etti.

Ülkedeki en önemli sorunun devlet arazilerinin kamu görevlilerine tahsis edilerek üretim yapmalarına izin verilmesi olduğuna vurgu yapan Güney, onların tarım ve hayvancılık yapmalarından doğan haksız bir rekabetin olduğunu, bu rakebetin de kendilerini bitirme noktasına getirdiğini söyledi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar