Köşe Yazarları

Terör içimizde


Türkiye’de yaşanan hain terör olaylarını kınıyorum. Bugün Türkiye’nin içinde yaşanan iç savaş, bizleri derinden üzdü. Kolay mı…habersizce beklediğiniz havaalanı bir anda cehenneme dönüyor. Onlarca masum insan bir anda havaya uçan canlı bombanın kurbanı oluyor. Yazık! Günah!

Her an yanı başımızda olan terörün nerden nasıl geleceğini bilemez olduk. Kıbrıs’ın bugün varlık nedeni olan Türkiye şuan yaşanan olaylardan dolayı çaresiz kaldı. Ne zaman nereden vurulacağının bilmeden kendini güçlendirmeye çalışan Türkiye, kendi içerisindeki hainlerin kurbanı oluyor.

Yaşanan olaylardan dolayı herkes bir kez daha sorgulamalı kendi kendini. Vatan sevgisi bugün insanın içinde yoksa terörün önüne geçemezsiniz. Siyasi anlamda güçlü olan Türkiye’nin gücünü kimse sorgulamasın. Askeri yönden üstün güce sahip olan Türkiye, terörün kökünü kazımadığı sürece Türkiye’nin geleceği tehlike altındadır.

Türkiye eski Türkiye değildir.

Savaşın da terörün de kazananı kaybedeni yoktur. Olmaz da!

Bugün Türkiye kan kaybetmektedir.

Bizler burada nefes alırken nasıl şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Aldığımız nefesin ne zaman biri veya birileri tarafından kesileceğini bilmeden. Şanslıyız çünkü terörle mücadele etmiyoruz. Ne büyük korkudur her an nerden ne çıkacağını bilmeden yaşamak. Kıbrıs’ta çözüm sürecinde bunu daha iyi hissediyoruz. Kendi kendimize yettiğimiz sürece varız.

Terör temizlenmediği sürece kimse rahat uyumayacaktır. Özellikle de terör olaylarında hayatını kaybeden masum insanların aileleri huzurlu olmayacaktır.  Yaşanan terör olaylarını lanetlerken, yaşanan olaylarda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaslı ailelerine başsağlığı dilerim. Türk milletinin başı sağolsun!Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı