Terim'in Madrid fermanı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

Terim’in Madrid fermanı

Terim'in Madrid fermanı

HTSPOR / Erhan TELLİ – Galatasaray’da Real Madrid ile oynanacak kritik çeyrek final maçı öncesi futbolcularının rahat etmesi için yardımcılarıyla birlikte her detayı en ince ayrıntısına kadar düşünen Fatih Terim, UEFA Kupası’nın alındığı 2000 yılındakine benzer önlemler aldırdı.

Maçtan iki gün önce İspanya’ya gitmeye karar verdiğini açıklayan teknik adam, maçtan bir gün sonra da oyuncularının dinlenmelerini sağlamış bir şekilde İstanbul’a dönme kararı aldı. Futbolcularını, 12 gün içerisinde üst üste oynayacakları lig ve Şampiyonlar Ligi maçlarına mental açıdan da en iyi şekilde hazırlamak isteyen tecrübeli çalıştırıcı, koyduğu kuralların titizlikle uygulanmasını sağlayacak.


İŞTE O LİSTE

1- Takımın, yapılacak uzun yolculuklardan etkilenmemesi için özel önlemler alınacak. Buna göre, 1 Nisan’da İspanya seferini yapacak özel uçakta, futbolcuların rahat etmesi için bütün koltuklar Business seviyesinde geniş ve uyunabilir durumda olacak.

2- Uçağa alınacak misafirler, kesinlikle futbolcuların yanına geçemeyecek. Oyuncular, yolculuk boyunca fotoğraf çektirmek ya da forma imzalatmak için rahatsız edilmeyecek.

3- Cimbom, maçtan 2 gün önce sabah idmanını Florya’da yaptıktan sonra Madrid’e giderek, doğrudan otele geçip gün boyunca dinlenecek. Son antrenman ise maçın oynanacağı statta yapacak.

4- Florya Metin Oktay Tesisleri’nin özel aşçısı da Madrid’e giden kafilede yer alacak. Sarı-Kırmızılı futbolcuların sevdikleri yemekler ve karşılaşma öncesi enerji verici özel menüler hazırlanacak.

5- Madrid’de takımın kamp yaptığı otele kesinlikle misafir alınmayacak. Özellikle futbolculardan bilet istenmesi ve rahatsız edilmeleri önlenecek. Karşılaşma için de tam konsantrasyon sağlanmaya çalışılacak.

6- Sarı-Kırmızılı takımda tur primi, yine İspanya’da oynanacak zorlu çeyrek final mücadelesi öncesi takıma soyunma odasında açıklanarak, doping yapılmaya çalışılacak. Daha önce ise prim konusu asla gündeme getirilmeyecek.

7- Maçtan sonra Aslan, Fatih Terim’in isteğiyle, yorgun bir şekilde sabaha karşı İstanbul’a dönmek yerine, 1 gece daha Madrid’de kalacak. Antrenman ya maçın hemen ardından statta ya da ertesi sabah Madrid’de yapılarak, İstanbul’a dinlenilmiş şekilde dönülecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar