Spor

Teniste şampiyonlar belli oldu


ERKEKLERDE LEFKOŞA ŞK, KADINLARDA G.MAĞUSA BELEDİYESİ: Kadınlarda Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 2-1, erkeklerde de Lefkoşa Şehir Kulübü, Girne Amerikan Üniversitesi’ni 3-2 mağlup ederek 2015 yılını Büyükler Ligi şampiyonu olarak tamamladılarKuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu 2015 Büyükler Ligi hafta sonu Lefkoşa Şehir Kulübü’nde oynanan maçlar sonunda tamamlandı. Çok çekişmeli ve kaliteli maçların oynandığı son haftada Kadınlarda Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü, Yakın Doğu Üniversitesi’ni 2-1, erkeklerde de Lefkoşa Şehir Kulübü, Girne Amerikan Üniversitesi’ni 3-2 mağlup ederek 2015 yılını Büyükler Ligi şampiyonu olarak tamamladılar.
Üçüncülük maçlarında ise Kadınlarda Gönyeli Tenis Kulübü – Lefkoşa Şehir Kulübü’nü 2-1, erkeklerde ise Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü, Gönyeli Tenis Kulübü karşısında 3-2 galip gelerek ligi üçüncü tamamladı.
Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara ödüllerin verildiği ödül töreni de düzenlendi.
Lefkoşa Şehir Kulübü’nün kuruluşunun 50. yıl dönümü olan 2015 yılında Erkekler Ligi’nde alınan şampiyonluk takımın üst üste kazandığı 4. şampiyonluk oldu.
Gazimağusa Belediyesi Tenis Kulübü de uzun yıllar Erkekler Ligi’nde alınan şampiyonlukların ardından bu kez Kadınlar Ligi şampiyonluğunu elde ederek büyük bir sevinç yaşadı.Başa dön tuşu