Kıbrıs

Teminatla serbest kaldı

Karaoğlanoğlu’nda restore aşamasındaki restorana girerek elektrik kablolarını, fiş kutularını ve brandayı çalmakla suçlanan Ivan Smirnov tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

 

Restore aşamasında olan bir restoranın açık kapısından hırsızlık yapmak için giren Ivan Smirnov, 200 metre elektrik kablosunu, 20 adet elektrik fiş kutusunu ve 1 top brandayı çaldı.

Şikâyet üzerine zanlının evinde yapılan aramada, çalınan emareler bulunurken, Smirnov polise yaptığı sözlü beyanda işlediği suçu itiraf etti.

Aleyhine başlatılan soruşturma tamamlanan zanlı, dün teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Gülay Süleymanlar, zanlının davaları görüşülünceye kadar yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 3 bin TL nakdi, KKTC vatandaşı bir kişinin imza edeceği 30 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine karar verdi.

 

Soruşturma tamamlandı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mustafa Yanaroğlu, zanlının “Sirkat ve ikamet izinsiz” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Yanaroğlu, Smirnov’un T.K., ye ait restore aşamasındaki restoran içinden çaldıklarının önceki gün evinde bulunduğunu ve inşaat malzemeleri ile verdiği sözlü ifadede suçunu itiraf ettiğini kaydetti.

Soruşturmanın henüz tamamlanmadığını, zanlının etki edebileceği kısmının tamamlandığını kaydeden Yanaroğlu, Smirnov’un ülkede izinsiz kaldığını çalışma izni için girişim başlattığını öğrendiklerini söyledi.

Polis, zanlının davaları görüşülünceye kadar uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

 

Devrim DEMİR

 

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı