Teminata Bağlandı

0
8
Teminata Bağlandı

 

Devrim DEMİR
Lefkoşa’da faaliyet gösteren Kurt Turizm isimli iş yerinde mart ve ekim ayları içerisinde 17 bin 350 TL’yi sirkat ettiği iddia edilen, Raziya İlyasova 3 günlük tutukluluk süresinin ardından dün yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi Nöbetçi Yargıç Pınar Beyoğlu’nun huzuruna çıkarıldı. Meselenin soruşturmasını yürüten polis çavuşu Tural Güneralp mahkemede ifade verdi. 

Soruşturma kısmen bitti…
Polis çavuşu Tural Güneralp zanlı Raziya İlyasova’nın mart ve ekim ayları içerisinde Lefkoşa’da faaliyet gösteren Kurt Turizm isimli iş yerinde sekreter olarak çalıştığını söyledi. Kurt Turizm’de çalıştığı sırada müşterilerden temin ettiği parayı, işletme sahibine vermeyerek sirkat ettiğini ve alınan ifadesinde zanlının suçunu kabul ettiğini söyleyen polis mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti. Zanlı hakkında başlatılan soruşturmanın kısmen bittiğini, zanlı Raziya İlyasova’nın Türkmenistan uyruklu olup KKTC’de öğrenci ve ailesi ile birlikte oturduğunu söyledi.
Şimdilik serbest…
Mahkeme zanlının ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak için KKTC vatandaşı bir kefil kefaleti ile  seyahat ve pasaport belgelerini polise teslim ederek serbest kalmasına emir verdi.