KıbrısManşet

Temaslı hemşireler Acil Durum Hastanesi’nde çalıştırılacakSağlık Bakanlığı son günlerde artan covid-19 hastaları nedeniyle temaslı olan hemşirelerin de Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’nde görevlendirildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı son günlerde artan covid-19 hastaları nedeniyle temaslı olan hemşirelerin de Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’nde görevlendirildiğini bildirdi. Alınan karada ayrıca amiri tarafından görevlendirilen ve göreve gitmeyen hemşirelerin hakkında da 6/2009 Kamu Sağlık çalışanları Yasası’nın 97. Maddesi gereği işlem başlatılacağı bildirildi.
Sağlık Bakanlığı tarafından alınan ve ilgili hastanelere gönderilen yazı şöyle:Son günlerde Covid-19 hastalarının Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’ne başvuru oranında artış olması nedeniyle, hizmetlerin aksatılmadan yürütülmesi, hasta mağduriyetini önlemek ve hasta bakımını sağlamak amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından 25.08.2021 günü tüm hastane Başhekim ve Başhemşireleri ve Sendikalarla yapılan toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır

1.Yataklı Tedavi Kurumlarına bağlı çalışan özel dal hastaneleri dışındaki hastanelerin her birinden 2 hemşire 27 Ağustos 07 Eylül 2021 tarihleri arasında Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’ne görevlendirilecektir.

2.Covid-19 Temaslısı olan hemşirelerin durumu Temas Takip ekibiyle istişare edilerek temaslı oldukları sürelerde Lefkoşa Acil Durum Hastanesi’nde görev yapacaktır.

Her iki durumda olan ve amiri tarafından görevlendirilen hemşirelerin görev yerine gitmemesi durumunda 6/2009 Kamu Sağlık çalışanları Yasası’nın 97. Maddesi gereği işlem başlatılacağını bildirir, gereğini saygılarımla rica ederim.

Başa dön tuşu