Telsim'den kadınlara maddi manevi destek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 10, 2022
Kıbrıs

Telsim’den kadınlara maddi manevi destek

Telsim'den kadınlara maddi manevi destek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Telsim Vodafone arasında bu sabah protokol imzalandı.

Protokol uyarınca Telsim Vodafone, Bakanlığa bağlı Kadın Çalışmaları Dairesi tarafından yürütülecek, mağdur durumdaki  kadınlara ve ailelere maddi, manevi yardım sağlamaya yönelik proje ve faaliyetlere destek sağlayacak.


Protokole, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi ile KKTC Telsim Genel Müdürü Rasim Karas imza koydu.

KARAS: “KADIN VE ÇOCUKLARLA İLGİLİ PROJELERİ DESTEKLİYORUZ”

KKTC Telsim Genel Müdürü Rasim Karas, imza öncesinde yaptığı konuşmada,  Vodafone Grup’un parçası olan Telsim’in sosyal sorumluluk projelerine önem verdiğini belirterek, özellikle kadın ve çocuklarla ilgili projelere destek vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Karas, kadınların istismara ve şiddete maruz kaldığını, bu durumu en aza indirebilmek için çabalayan kurumlara ve projelere destek vermeye çalıştıklarını kaydetti.

ÜNVERDİ: “KADIN AİLENİN TEMELİDİR”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Şerife Ünverdi de, anlamlı bir protokole imza atmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Ünverdi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın ihtiyaçlı, yoksul, mağdur, anne ve kadınların yanında olmaya çalıştığını, geniş bir kesime karşı sorumluluğu olduğunu söyledi.

Anne ve kadının yanında olmanın çok önemli olduğuna işaret eden Ünverdi, “Gelecek nesilleri yetiştirecek olanlar kadınlardır. Kadın ailenin temelidir” dedi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar