Kıbrıs

Telefonu benzer görüntülerle dolu

N.A. arkadaşının cinsel içerikli görüntülerini gizlice kaydederek başkalarına gönderme suçlamasıyla tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı

18 yaşındaki N.A. özel hayatın gizliliğini ihlal suçu ile ilgili dün Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gökan Asafoğluları huzuruna çıkarıldı. Zanlı N.A. Girne Karaoğlanoğlu’nda telefonu ile arkadaşının cinsel içerikli görüntülerini çekip, kaydederek özel hayatın gizliliğini ihlal etmesi suçu ile 19 Ekim tarihinde alınan şikayet üzerine tutuklandı.

Soruşturma Memuru Ömer Faruk Şengül, zanlı N.A’nın görüntüleri üç ayrı kişiye gönderdiğini itiraf ettiğini belirterek, zanlının cep telefonu ve bilgisayarında yapılan ilk incelemede birçok insana ait cinsel içerikli görüntülerin olduğunun tespit edildiğini vurguladı.

Şengül, zanlı aleyhine başlatılan soruşturmanın halen devam etmekte olduğunu ve mesele ile ilgili alınması gereken ifadeler olduğunu söyleyerek, zanlının bilgisayar ve cep telefonunda tespit edilen başka şahıslara ait görüntülerle ilgili de zanlı aleyhine başka şikayetleri gelebileceğini aktardı.

 

6 yıla kadar hapis cezası var

Soruşturma Memuru Ömer Faruk Şengül, zanlı aleyhine ilk nazarda 3 gün tutukluluk istedi. Yargıç Gökan Asafoğlulları ise huzurunda verilen şehadeti değerlendirerek, bu gibi suçların 6 yıla kadar hapislik cezası olduğunu ve suçun ağır bir suç olduğunu belirterek, ilk nazarda zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Eniz ORAKCIOĞLU

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı