Kıbrıs

Telefon şifreleri kırılacak

Ülkeye girerken 46 adet bankamatik kartı, 10 adet sim kart ve farklı kişilere ait internet bankacılığı hesap bilgileri ile yakalanan iki kişi aleyhindeki soruşturma sürüyor

 

Devrim DEMİR

Mersin’den temin ettiği 46 adet bankamatik, 10 adet sim kart ve farklı kişilere ait internet bankacılığı hesaplarını teslim etmek için valizine koyarak Girne Turizm Limanı’ndan giriş yapmak isterken yakalanan Semih Sal ve emareleri almak için onu limanda karşılayan Hasan Güneş aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Zanlı Abdullah Deniz ise alınan 2 günlük tutukluluk süresinde, olayla bağlantısı olmadığı için mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

Sal ve Güneş ek tutukluluk talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldılar.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlılar aleyhindeki soruşturmanın devam ettiğine dikkati çekerek zanlıların 4’er gün daha tutuklu kalmasına karar verdi.

 

Soruşturmanın seyri değişebilir

Mali Suçlarla Mücadele Amirliği’nde görevli Polis Çavuşu Yahya Suiçmez, alınan ihbar üzerine Girne Turizm Limanı’ndan giriş yapan Semih Sal’ın el çantasında arama yapıldığını anlattı.

Suiçmez, zanlının çantasında yasa dışı kumar finans işlemlerinde kullanılacağı düşünülen 46 adet farklı kişilere ait bankamatik, 10 adet sim kart ve farklı kişilere ait internet bankacılığı bilgileri ele geçirildiğini söyledi.

Sal’ın verdiği ifadesinde zanlının söz konusu emareleri Mersin’de teslim aldığını ve zanlı Abdullah Deniz aracılığı ile Hasan Güneş’e teslim edeceğini itiraf ettiğini kaydetti.

Alınan iki günlük tutukluluk süresinde zanlı Abdullah Deniz’in olayla bağlantısı olmadığı için serbest bırakıldığını ifade eden Suiçmez, Güneş’in cep telefonu şifrelerinin kırılacağını ve soruşturmanın seyrinin değişeceğini belirterek zanlıların 4’er gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı