Tek yetkili Denktaş - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Aralık 3, 2022
KıbrısManşet

Tek yetkili Denktaş

Serdar Denktaş

Demokrat Parti Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi dün seçimi değerlendirmek ve olası bir hükümet oluşumunu görüşmek amacıyla toplandı

DİSİPLİN KURULU DEVREDE: DP, MYK ve PM dün akşam toplandı, hükümet kurma çalışmalarında Serdar Denkta’a tam yetki verdi. Öte yandan toplantıda, seçimlerde başka bir siyasi parti adayına destek verdiği tespit edilen Hüseyin Avkıran Alanlı, Hüda Hüdaverdi, Mahmut Hüdaverdi, Muhammed Shanableh ve Mehmet Ali Hüdaverdi parti tüzüğünün 93. maddesi uyarınca disiplin kuruluna sevk edildi


Demokrat Parti Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi dün akşam toplanarak parti genel başkanı Serdar Denktaş’a hükümet kurma çalışmalarında tam yetki verdi. Toplantıda ayrıca seçimlerde başka parti adaylarına destek verdiği tespit edilen 5 kişi parti tüzüğünün 93. maddesi uyarınca disiplin kuruluna sevk edildi. DP Genel Merkezi’nde saat 19.00’da başlayan Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi toplantısı yaklaşık 5 saat sürdü. Toplantıda, hükümet kurma çalışmalarını yürütmek için DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’a oybirliği ile yetki verdi. DP Genel Başkanı Serdar Denktaş hükümet görüşmeleri konusu parti meclisinde tartışıldığını ve genel kendisine tam yetki verildiğine dikkat çekti. Denktaş, görüşmeleri yürütürken önemli addedilen prensiplerden kopmaksızın bir müzakere dönemi geçirilmesi gereği üzerine durulduğunu ve DP ile ilgili tüm raporların soruşturulması gerektiğini söyledi.

“Halk yeniden siyasetle barıştırılacak”

Başkanlık Sistemi’nin tartışmaya açılması, Seçim ve Halk Oylaması Yasası’nın yeniden ele alınması gerektiğini söyleyen Denktaş, Kamu Reform Yasası gibi hususların hayata geçirilmesi ve siyaset ile halkın yeniden barıştırılacağı bir icraat dönemi yaşatılması gereğini kaydetti. Serdar Denktaş, parti meclisinin bu önerileri doğrultusunda partilerle gerekli görüşmeleri yürüterek sonucu tekrar parti meclisinde değerlendirileceğini ekledi.

 

Başka siyasi parti adayına destek verenler disiplin kuruluna sevk edildi

Toplantısında ayrıca, seçimlerde başka bir siyasi parti adayına destek verdiği tespit edilen Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, PM üyesi Hüda Hüdaverdi, Gençlik Örgütü Başkanı Mahmut Hüdaverdi, Lefkoşa Gençlik Örgütü Başkanı Muhammed Shanableh, Gönyeli Gençlik Örgütü Başkanı Mehmet Ali Hüdaverdi parti tüzüğünün 93. maddesi uyarınca disiplin kuruluna sevk edildi.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar