Tecavüz Girişimi Olayında Soruşturma Tamamlandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Mart 2, 2024
Kıbrıs

Tecavüz Girişimi Olayında Soruşturma Tamamlandı

Tecavüz Girişimi Olayında Soruşturma Tamamlandı

Duygu ALAN
Lefkoşa’da Bakanlıklar bölgesindeki işletmeciliğini yaptığı büfede yanında çalıştırdığı 20 yaşındaki D.C. isimli genç kıza 31 Mart 2013 tarihinde sabah saat 04.30 sıralarında tecavüz girişiminde bulunduğu iddiası ile tutuklanan Olgun Demirkıran ve kardeşine tecavüz etmeye kalkıştığı gerekçesi ile Olgun Demirkıran’ı bıçaklayarak yaralayan D.C. isimli genç kızın ağabeyi Mehmet Caynak hakkında sürdürülen polis soruşturması tamamlandı.
“Tecavüz girişimi” ve “Şiddet tehdidi” iddiası ile tutuklanan 54 yaşındaki zanlı Olgun Demirkıran ve kardeşine tecavüz etmeye kalkıştığı gerekçesi ile Olgun Demirkıran’ı bıçaklayarak yaralayan Mehmet Caynak, soruşturma amaçlı polisteki 3 günlük tutukluluğun ardından Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yeniden yargıç önüne çıkarıldı.

Suçu mağdur tarafın üzerine attı
Lefkoşa’da Bakanlıklar bölgesinde faaliyet gösteren bir büfede 31 Mart 2013 tarihinde meydana gelen “Tecavüz girişimi”, “Şiddet tehdidi”, “Bıçaklama” ve “Kasti hasar” suçları ile ilgili soruşturmayı yürüten polis, mahkemede verdiği ifadede, zanlı Olgun Demirkıran’ın işletmeciliğini yaptığı büfede, 31 Mart 2013 tarihinde saat 04.30 sıralarında yanında çalıştırdığı 20 yaşındaki D.C. isimli genç kıza tecavüz girişiminde bulunduğu iddiası ile tutuklandığını söyledi.
Polis, zanlı Olgun Demirkıran’ın polise verdiği gönüllü ifadesinde, 20 yaşındaki D.C.’nin kendisi ile birlikte olmak istediğini, D.C.’nin vücudundaki darp izlerinin de D.C.’nin arzusu üzerine gerçekleştiğini belirttiğini ifade etti.


Hakkındaki suçlamaları mahkemede reddetti
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen duruşmada, mahkeme, zanlı Olgun Demirkıran’ın yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ayrıca zanlının mukayyitliğe 5 bin TL nakit yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefil senedi imzalaması şartı ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemeden söz hakkı alan zanlı Olgun Demirkıran, “Ben bu suçları işlemedim. Beni herkes tanır” diye kendini savundu.

Mehmet Caynak serbest bırakıldı
Mahkeme, kardeşine tecavüz etmeye kalkıştığı gerekçesi ile Olgun Demirkıran’ı bıçaklayarak yaralayan D.C. isimli genç kızın ağabeyi Mehmet Caynak’ın ise yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ve mukayyitliğe 5 bin TL nakit yatırması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.

“Ölümle tehdit etti” iddiası
İddiaya göre, söz konusu büfe işletmecisi 54 yaşındaki Olgun Demirkıran, işletmeciliğini yaptığı Bakanlıklar bölgesinde faaliyet gösteren büfede 31 Mart 2013 tarihinde sabah saat 04.30 sıralarında yanında çalıştırdığı 20 yaşındaki D.C.’ye, “Hayatımda olmazsan seni öldürürüm” dedi ve genç kızı kendisi ile cinsel ilişkiye girmeye zorladı.
Genç kız, patronunun bu ahlaksız teklifini reddedince, Olgun Demirkıran, zor kullandı ve D.C.’ye tecavüz girişiminde bulundu.
D.C., Olgun Demirkıran’ın bir anlık boşluğunu fırsat bildi ve elinden kaçmayı başardı. D.C., olayı ailesine anlattı.
Genç kızı elinden kaçıran Olgun Demirkıran’ın, öfkesinden genç kıza ait cep telefonunu da yere atarak kırdığı iddia edildi.
D.C.’nin patronu tarafından taciz edildiğini, tecavüze uğramak üzereyken elinden kaçarak kurtulduğunu ailesine anlatmasının üzerine aynı gün saat 10.00 sıralarında ağabeyi Mehmet Caynak, evden aldığı bıçak ile söz konusu büfeye gittiği ve Olgun Demirkıran’ı önce darp edip ardından yanında bulundurduğu bıçak ile sağ kolundan yaraladığı öne sürüldü.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar