TDP’den gazeteci Ali Kişmir’e destek - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
KıbrısManşet

TDP’den gazeteci Ali Kişmir’e destek

TDP’den gazeteci Ali Kişmir’e destek

Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Genel Başkan Yardımcısı Nevzat Özkunt, “yazdığı köşe yazısı nedeniyle çalıştığı medya kurumundaki işinden durdurulan” gazeteci Ali Kişmir’e destek belirtti.

Özkunt yaptığı açıklamada, “Kişmir’in Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı eleştirdiği köşe yazısı yüzünden çalıştığı medya kurumundaki işinden durdurulduğu” görüşünü aktardı.


Basın ve ifade özgürlüğüne yapılan müdahalelerin paralel etkisi olarak basın emekçileri ve gazetecilerin de işleriyle, aşlarıyla, itibar ve özgürlükleriyle tehdit edildiğini savunan Özkunt, bunun bir insanlık suçu olduğunu söyledi.

Yaşanan son olayın özgürlükler ve insan haklarının gerilediğinin bir ispati olduğunu ileri süren Özkunt, “Hükümet iş insanlarına baskı yapıyor, baskıyı kaldıramayan iş insanları da sahibi oldukları kurumlardaki personellerini ekmeğinden ediyor. Bu bir kısır döngüdür” iddiasında bulundu.

Özkunt, “Özgür basını, ifade özgürlüğünü, basın emekçilerinin haklarını ve özgürlüklerini korumaya, siyasiler olarak eleştiriye tahammül etmeye, demokrasinin en keskin kılıçlarından olan medyanın susmaması için mücadele etmeye devam edeceğiz. Bu ülkenin onurlu gazetecilerini siyasi istikbaliniz için harcamanıza izin vermeyeceğiz” dedi

Tepki göster
Bayıldım
1
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar