KıbrısManşet

“TDP Solda İşbirliği için Sol Partilerle Görüşmeleri Tamamladı”Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) Parti Meclisi, “Solda işbirliği için proaktif rol oynama” kararlılığıyla başlattığı ziyaretlerini tamamladı.
TDP Genel Başkanı Mine Atlı, Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP), Sol Hareket, Yeni Kıbrıs Partisi (YKP) Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP), Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP), Devrimci Komünist Birlik (DKP) ve Bağımsızlık Yolu’na gerçekleştirdikleri ziyaretlerle ilgili açıklamada bulundu.Atlı açıklamasında, toplumun sol siyasete en çok ihtiyaç duyduğu zamanlardan geçildiğini belirterek sağlanabilecek en geniş ittifakların peşinde olduklarını ve siyasi örgütlerle yapılacak çalışmalara paralel olarak sivil toplum ziyaretlerinin de başlayacağını belirtti.

Solda işbirliği için proaktif rol oynamanın TDP’nin asli görevi olduğunu belirten Atlı “Siyaset, konuşmak kadar dinlemeyi de gerektirir. Birbirimizi, halkı dinlemek ve birlikte mücadele etmenin yollarını bulmak, bu topluma en büyük borcumuzdur” dedi.

Başa dön tuşu