Taygun Atletizm’in kış sezonuna fırtına gibi girdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Şubat 7, 2023
Spor

Taygun Atletizm’in kış sezonuna fırtına gibi girdi

Taygun Atletizm’in kış sezonuna fırtına gibi girdi

Taygun Atletizm’in kış sezonuna fırtına gibi girdi ve yaz sezonunda Avrupa Şampiyonası’nda yapabileceklerinin net mesajını verdi.

Rekortmen milli sprinter atlet  100m ve 200m’de geçtiğimiz sezon kırdığı rekorlar ve bireysel olarak  geçtiği Dünya ve Avrupa U20 barajları ile kapatmıştı. Başarılı sprinter bu yıl da bıraktığı yerden daha da ileride antrenörü Celal Keleş ile yoluna devam ediyor.


Çalışmalarına çok yoğun ve planlı bir şekilde devam eden Taygun Artan Özcihan ve antrenörü Celal Keleş hedeflerine başarılı bir şekilde ulaşarak ilerliyor. KKTC Milli takımı, Girne Amerikan Üniversitesi Spor Kulübü, Fenerbahçe Spor Kulübü ve Türkiye Milli Takımları sporcusu olarak pistlerde fırtına gibi esen başarılı atlet tartanın tozunu atıyor.

Geçtiğimiz hafta sonu Türkiye’nin Bursa şehrinde yeni yapılan Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilen U20 Türkiye Atletizm Şampiyonasına  KKTC adına katılan  milli atlet yeni başarı ve rekorlara imza attı.

Yarışmaların ilk gününde 60m seçmesinde 7.09sn koşan Milli Atlet Taygun Artan Özcihan adını finale yazdırdı ve finalde 6.89sn koşarak gümüş madalyaya uzandı.  İkinci güne bu motivasyonla hazırlanan Rekortmen  Milli Sprinter Atlet   Taygun, 200m’deki kariyerinde iki rekora daha imza attı. Elemede koştuğu 21.66sn ile KKTC U20 Salon 200m rekorunu kırarak ilk sırada final vizesi aldı. Finalde ise 4 saat önce elemede elde ettiği dereceyi 21.37sn’ye geliştirerek KKTC U20 Salon rekorunu eline geçirerek Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı ve kürsünün en üst basamağına çıkarak altın madalyayı KKTC’ye kazandırdı.

Taygun yaptığı 21.37sn’lik derece  ile  21.28sn olan Türkiye U20 salon rekoruna da göz kırptı. KKTC’ni başarılı bir şekilde temsil eden ve takdir toplayan Rekortmen Milli Sprinter Atlet Taygun Artan Özcihan ve  Antrenörü Celal Keles’i ayrı ayrı telefonla arayan KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar tebrik etti ve mutluluk duygularını ifade etti. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Taygun’a seninle gurur duyuyoruz her zaman yanınızdayız derken, Antrenörü Celal Keleş’e de  “Uçurdun çocuğu” diyerek samimi bir şekilde sonuçtan ve ekibimizden duyduğu mutluluğu dile getirerek tebrik etti ve başarılarının devamını beklediğini belirtti.

 

Tepki göster
Bayıldım
2
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar