“Tatlı” gitti, “şen” döndü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Şubat 28, 2024
Köşe Yazarları

“Tatlı” gitti, “şen” döndü

Telsim 1. Ligi’nin sekizinci haftasına 12 puanla dördüncü sırada giren Düzkaya ile 11puanla altıncı sırada giren Tatlısu arasında oynanan bölge derbisinde gülen taraf, Düzkaya’yı deplasmanda 2-0 yenen Tatlısı oldu.
Denk kuvvetlerin mücadelesi şeklinde geçen karşılaşmanın ilk devresinde, rüzgarı arkasına alarak oyuna başlayan Tatlısu’nun, ilk 25 dakika içerisindeki oyuna “hakim” görüntüsü, bu dakikadan sonra Düzkaya’ya geçti. Ve bu durum ilk devrenin sonuna kadar devam etti. Ancak, ilk devre boyunca her iki takımın da orta alanı kalabalık tutup, kontra toplarla hücumcularına gol yolları açma arzusuna, bir de ikinci bölge oyuncularının ceza alanı civarında çoğalarak “destek” sağlamaları, oyuna “renk” getirdi. Ancak “gol” getirmedi. Zira, Özellikle Düzkaya’dan Aksel ve Hüseyin Şevki’nin sıkı kontrolü altındaki Tatlısu’dan Burak’ın ataklarından, “organize” olmasına rağmen “final” paslarındaki isabetsizlik nedeniyle, birkaç “cılız” atak ve özellikle Hüseyin Şevki’nin tehlikeli, ancak isabetsiz vuruşlarına rağmen “sonuç” alınamadı. Hal böyle olunca da ortaya, “bana” göre teknik açıdan “iyi”, “taraftar” gözlüğü ile bakanlara göre de “yavan” bir karşılaşma çıktı. Ve devre, ciddi gol pozisyonsuz ve dolayısı ile golsüz berabere bitti.     
İkinci devrede, bu defa Düzkaya rüzgarı arkasına alarak başladı. Ve karşılaşmanın ilk ciddi gol pozisyonu, Aksel’le beraber orta alanda pas trafiğini yöneten Hüseyin Şevki-Aksel organizasyonundan 53. dakikada geldi. Ancak bunda da gol gelmedi. Zaman ilerledikçe, ilk devrenin “fotokopisi” oyun düzeninde ve “atanın kazanacağı” gidişatında bir değişiklik olmayınca, gol de “karambol” pozisyonlardan ve “duran toplardan” beklenmeye başladı. Nitekim Burak böyle düşünenleri yanıltmadı ve kaleci Süleyman’ın, bin bir emekle “ölçüp-biçtiği”, ancak, oturduğumuz yerden bile “hatalı” olduğunun görüldüğü barajın boşluğundan Tatlısu’yu öne geçiren golü attı. İkinci gol de “organize” ataktan gelmedi. Yedikleri golden sonra risk alan ve karşılığını vermek için de “ailece” rakip kaleye yüklenen Düzkaya’nın geride bıraktığı boşluğu değerlendiren Emin, kendi sahasından çıkarak taşıdığı topu, rakip kaleye “bıraktı” 2-0. Ancak bir dakika sonra, zoru başardı ve topu “dışarı” attı. Sonuçta, atanın kazanacağı maçı, “çok isteyen” taraflardan, Tatlısu attı ve kazandı. Düzkaya’da “tek” atsa kazanabilirdi. Ancak şurası bir gerçek ki, bundan önceki yıllara nazaran, Telsim 1. Ligi’nde enteresan sonuçlar alınıyor ve zirvenin de “favorisi” bulunmuyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar