Bu yenilgiye üzülmesinler - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Köşe Yazarları

Bu yenilgiye üzülmesinler

Cihangir de Lapta’da son 3 maçtır kazanamıyordu. Cihangir’e nazaran Lapta’nın durumu daha kritikti. Lapta 7 maçta sadece 1 galibiyet ve 6 mağlubiyetle sahaya çıkarken Cihangir iyi başlangıcını 3’te sıfır yaparak sürdürüyordu. Ve bu bağlamda Hüseyin Cantürk’ün de koltuğu sallanmaktaydı.
Maç öncesinde Cihangir’de Nasuh kadro dışı bırakılmış, Lapta’da ise 3 oyuncu ile yollar ayrılmış. Takım kaptanı Berhun ile Gökhan Mami kadro dışı kalırken TC’li oyuncu ile memleketine gönderildi. Açıkçası Cihangir’in rahat galibiyet elde edeceğini bekleyerek maça gittim. Ancak öyle olmadı. Olamazdı da. İki gün daha maç devam etse olmazdı hatta. Olmazdı diyorum çünkü dünkü Cihangir’den hiçbir şey olmazdı.
Defanstan ala kudura atılan toplar, orta alanda doğru tercih yapılmayan paslar ve hücumda top tutulamaması Cihangir’i basitleştirdi. Ne sağ kanadın, ne sol kanadın tek bir kez bile çizgiye inip orta yapmaması takımı bitirdi. Tüm bunları yazarken Lapta’nın da rakibine oyun izni vermediğini göz ardı etmemek gerek, ancak Cihangir ne olursa olsun daha iyi futbol oynayabilirdi, oynamalıydı da çünkü geçmişte oynamışlardı.
Dünkü performansları ile tel tel dökülen oyuncuların bu performansının tek bir sebebi var. Rahatlık, rakibi hafife alma ve “biz tamamız” havası. Birkaç oyuncu kötü olsa kendine bakmıyor, iyi çalışmıyor diyebilirdim ama tümü böyle olunca aklıma başka bir şey yazmak gelmiyor. Burunların inme zamanı…
Lapta’nın rüzgar arkasında iken de rüzgara karşı oynarken de ne yaptığını bilen görüntüsü iyiye gidişin göstergesi. Kalabalık savunma ve orta saha ile rakibine fırsat vermeyen, topu aldıklarında da olumlu kullanan Lapta bileğinin hakkı ile 3 puana uzandı. Son dakikalarda fark açılabilirdi ancak olmadı. Cantürk’ün kalp ritmini yükselten kötü gidiş, takımın oyun ritmini yükseltmesi ile umarım son bulacaktır. Ona geçmiş olsun derken Cihangir’e de söyleyecek son söz, 1-0’lık yenilgiye üzülmesinler çünkü fark yemeliydiler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar