KıbrısManşet

Tatar’ın gücü Taçoy’a yetmedi


Havadis, kabine değişikliği nin detaylarına ulaştı. Başbakan Ersin Tatar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya, kabinede iki değişiklik içeren  bir öneri sundu

Başbakanın sunduğu öneride, Aytaç Çaluda’nın, Faiz Sucuoğlu’nun yerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına atanması, Ünal Üstel’in yerine ise Kutlu Evren’in getirilmesi yer aldı.

Cumhurbaşknı Akıncı, yargılanması için dokunulmazlığı kaldırılan Aytaç Çaluda ile ilgili tereddüt belirtti ve konuyu değerlendirmek için zaman istedi.

Cumhurbaşkanı görüş almak için başsavcı Sarper Altıncık’ı Cumhurbaşkanlığına çağırdı.

Ulusal Birlik Partisi çevrelerinden edilen bilgiye göre, Başsavcı Altıncık, Çaluda konusunda tereddüt belirtti. Çaluda’nın, 36 farklı davayla ilgili itham edileceğine dikkati çeken başsavcı, dava konularının ise atanmak istediği bakanlıkla ilgili olduğunu hatırlattı.

Taçoy’a gücü yetmedi

Başbakan Ersin Tatar’ın bugün sunduğu kabine değişikliğinde, aslında siyasi rakipleri arasında yer alan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy’u da değiştirmek istediği ancak parti içerisinden yediği baskıya yenik düştüğü öğrenildi.

Havadis konuşan UBP’li kaynak “Başbakan, Taçoy’u görevden almak istedi ancak gücü yetmedi” yorumunda bulundu.

HP kanadı mutlu

Ulusal Birlik Partisi’nin, konunun özel jet krizinden çıkarılıp genel kabine revizyonuna çevirilmesi yönündeki ısrarına ve HP’li bir bakanın da değiştirilmesi talebine rağmen, bunun yapamaması, Halkın Partisi’nin başarısı olarak değerlendirildi.

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı