KıbrısManşet

Taşkınköy’e dadanan bisiklet hırsızı yakalandı


Evrim KAMALI

Lefkoşa’da Taşkınköy bölgesinde iki evden bisiklet çalınması olayıyla ilgili Hamra Kerimov isimli kişi tutuklandı. Zanlı Lefkoşa’da dün mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede olayla ilgili ifade veren polis memuru Cemile Özfadıl, zanlı Hamra Kerimov’un Lefkosa’da, Sabahattin Kundak Sokak, Sosyal Konutlar’da Hatice Eke’ye ait 700 TL değerindeki bisikleti ve aynı apartmanda oturan Sibel Ortanca’ya ait 650 TL değerindeki bisikleti, 28 Ocak 2019 tarihinde çaldığını belirtti.

Özfadıl, çalınan bisikletlerin zanlının tasarrufunda bulunarak emare alındığını söyledi.

Cemile Özfadıl, yapılan ileri soruşturmada zanlının ikamet ettiği Marmara Lefkoşa adresinde kanunsuz olarak tasarrufunda 1 adet Salcona marka,1 adet Peugeot marka bisiklet ve 15 adet ambalajlı araba ön ve arka camlarının bulunduğunu kaydetti.

Zanlının 10 Şubat 2019 tarihinde Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest emri gereğince tutuklandığını belirten Özfadıl, zanlının sözlü itirafinda işlemiş olduğu suçları itiraf ettiğini belirtti.

Cemile Özfadıl, zanlının tasarrufunda bulunan malları nereden ve ne şekilde tasarrufuna geçirdiği ile ilgili araştırmalarının henüz devam ettiğini kaydetti. Özfadıl, olay ile ilgili olarak alınması gereken ifadeler, izlenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu söyledi.

Zanlının serbest kalması halinde alınacak ifadelere etki etme olasılığının yüksek olduğunu kaydeden Özfadıl, poliste üç  gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı