Yaşam

“ Tan ve Cabani ” den Kemal Saraçoğlu Vakfı’na Destek

Seda Selçuk Tanova’nın uzun ve titiz bir çalışma ile kaleme aldığı “ Tan ve Cabani ” adlı çocuk kitabının tanıtımı yapıldı.

Geliri Kemal Saracoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanan, sponsorluğunu Berberoğlu Kitap Kırtasiye’nin üstlendiği kitabın tasarım ve illüstrasyonları Cherry Red Reklam Ajansı tarafından yapıldı.

Çocuklara yönelik eğlenceli ve öğretici içeriği, karakterleri ve zengin görsel içeriği ile dikkat çeken kitap için dün Lefkoşa Califorian Restoran’da tanıtım etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan kitabın yazarı Seda Selçuk Tanova, sponsor firma direktörü Sertel Berberoğlu, Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı görevlisi Övgü İnce ve kitabın tasarım ve illüstrasyonlarını gerçekleştiren Cherry Red Reklam Ajansı Direktörü Eda Baştuğ  kitapla ilgili düşüncelerini paylaştılar.

Kitabın yazarı Seda S.Tanova,  ilk kitabı olan ‘Tan ve Cabani’yi kendi oğlu ve yeğeni arasında geçen diyaloglardan ilham alarak yazdığını, uzun süren bir hayalini gerçekleştirmenin huzurunu yaşadığını söyledi. Tanova  kendi çocuklarına güzel bir hatıra bırakırken gelirini vakfa bağışlayarak başka çocukların da hayatına dokunmak hedefini gerçekleştirmenin onurunu yaşadığını ifade etti.

Sertel Berberoğlu ülkede yerli yazarlar tarafından çok fazla çocuk kitabı yazılmamasını da dikkate alarak kitaba sponsor olduklarını, böylesi bir kurumsal sosyal sorumluluk projesinde olmanın onurunu yaşadıklarını kaydetti.

Etkinlik Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı yetkilileri etkinlik sonunda kitaba katkı koyanları plaketle onurlandırdı.

Cherry Red Reklam Ajansı’ndan illüstratör Maria Goltseva’nın çizimleri ile hazırlanan ‘Tan ve Cabani’ adlı çocuk kitabını Vakıf ve Berberoğlu Kırtasiye mağazalarından temin etmek olanaklı. Lha

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı