Taksim'de Gezi eylemlerini anma etkinliği kaymakamlık tarafından yasaklandı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 4, 2023
Türkiye

Taksim’de Gezi eylemlerini anma etkinliği kaymakamlık tarafından yasaklandı

Taksim'de Gezi eylemlerini anma etkinliği yasaklandı

Beyoğlu Kaymakamlığı, Gezi Parkı eylemlerinin yıl dönümünde Taksim’de basın açıklaması, toplantı ve gösteri yürüyüşünün yasaklandığını duyurdu.

Kaymakamlıktan yapılan yazılı açıklamada, “31/05/2021 Pazartesi günü saat 19:00’da İpek Sokak’ta -TMMOB MMO Önü- sosyal medya (Twitter) hesaplarından yapılacağı duyurulan yürüyüş, basın açıklaması veya benzeri açık alan etkinliklerine ayrıca Beyoğlu İlçesi sınırları içerisinde aynı konunun devamı niteliğinde gerçekleştirilmek istenen etkinliklere İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve çevresi ile İpek Sokak ve çevresinin toplantı ve gösteri yürüyüşü alanı olarak belirlenmediğinden 2911 sayılı Toplantı ve Yürüyüşleri Kanununun 10. ve 17. Maddeleri, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 32. Maddeleri gereğince ve covid 19 tedbirleri kapsamında müsaade edilmeyecektir” denildi.


Taksim Dayanışması, Gezi Parkı eylemlerinin 8. yıl dönümünde bu akşam saat 19.00’da anma etkinliği düzenleneceğini, “8 yıl önce bütün güzellikleriyle hayatımıza giren Gezi Direnişi’nin yıl dönümünde, Eşitlik, özgürlük ve adalet umudumuzla, 31 Mayıs’ta Taksim’deyiz!” tweeti ile duyurmuştu.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar