Taksici cinayetine 25 yıl - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Nisan 19, 2024
Kıbrıs

Taksici cinayetine 25 yıl

Taksici cinayetine 25 yıl

CİNAYET DAVASI SONUÇLANDI… Taksici Hasan Kaşıkçıer cinayetinden yargılanan Adnan Öz ve Fatih Yılmaz dün karar için Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzuruna çıkarıldı. Heyet, taksiciyi öldüren Adnan Öz’ün 25 yıl suç ortağı Fatih Yılmaz’ın ise 2 yıl hapse mahkum edilmesine karar verdi

560 TL İÇİN ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ… Güzelyurt’ta sakin Hasan Kaşıkçıer’in 24 bıçak darbesi ve taş ile başına darbe alması sonucu öldürüldüğü tespit edilmişti. Kaşıkçıer’i 560 TL alacağı olan Adnan Öz ve suç ortağı Fatih Yılmaz’ın öldürdüğü ortaya çıkmıştı


Girne Tepebaşı’nda 21 Ekim 2011 tarihinde işlenen Hasan Kaşıkçıer cinayetinde son nokta dün konuldu. Hasan Kaşıkçıer cinayetinden yargılanan Adnan Öz ve Fatih Yılmaz dün karar için Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti huzuruna çıkarıldı. Başkan Bahar Saner, Kıdemli Yargıç Nuvit Gazi ve yargıç Musa Avcıoğlu’ndan oluşan heyet Adnan Öz’ün 25 yıl Fatih Yılmaz’ın ise 2 yıl mahkum edilmesine karar verdi.
Cinayet davasında KKTC Başsavcılığı adına kıdemli Savcı Erdinç Akyener hazır bulundu.

Saner: “Adam öldürme suçlarında artış görüldü”
Girne Ağır Ceza Mahkemesi Heyeti Başkanı Bahar Saner adam öldürmenin müebbet hapis cezası olduğuna dikkat çekti son yıllarda adam öldürme suçlarında artış görüldüğünü belirtti. Saner zanlıların gönüllü ifade verdiğini, sabıkasız olduklarını, çalışarak ailelerini geçindirmeye çalıştıklarını, tutulu oldukları süre boyunca ki davranışlarını göz önünde bulundurarak, zanlı Adnan Öz’ün adam öldürme, kasti hasar, kanunsuz bıçak taşıma ve delil gizleme suçlarından 25 yıl Fatih Yılmaz’ın ise delileri gizlemek ve kasti hasar suçlarından 2 yıl mahkum edilmesine karar verildiği söyledi.

Adnan Öz’ün suç ortağı Fatih Yılmaz delil saklama ve kasti hasardan suçlu bulunarak 2 yıl hapse mahkum edildi

560 TL için öldürülmüştü…
Cinayete kurban giden Güzelyurt’ta sakin Hasan Kaşıkçıer, 21 Ekim 2011 tarihinde kullanımındaki THL 560 plakalı ticari aracın yüz metre uzağında ölü olarak bulunmuştu. Hasan Kaşıkçıer’in 24 bıçak darbesi ve taş ile başına darbe alması sonucu öldürüldüğü tespit edilmişti.
Taksi şoförü Hasan Kaşıkçıer’i 560 TL alacağı olan Adnan Öz ve suç ortağı Fatih Yılmaz’ın öldürdüğü ortaya çıkmıştı. Adnan Öz ve suç ortağı Fatih Yılmaz, cinayet tarihinden beri hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmişti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar