Kıbrıs

Suyu idareli kullanın


[dropcap style=”circle” color=”#ffffff” bgcolor=”#0065ad”]L[/dropcap]efkoşa Türk Belediyesi (LTB), bir süredir su isale hattında yaşanan sıkıntının henüz giderilemediğini belirterek, vatandaşlara; “Suyu idareli kullanın” çağrısında bulundu.

LTB’den yapılan yazılı açıklamada, Su İşleri Dairesi’nin Yakın Doğu Üniversitesi içindeki patlak isale hattı tamiratından dolayı Lefkoşa ana isale hattına su verilemediğini bildirdi.

LTB Su İşleri Şubesi, yaşanan su sıkıntısına işaret ederek, şu açıklamayı yaptı:

“Bir süreden beridir Su İşleri Dairesi’ne ait ana isale hatlarındaki patlaklardan dolayı kentimize yeterli ve düzenli miktarda su verilememektedir.  Dolayısıyla su dağıtımında sıkıntılar yaşamaktayız.

Su İşleri Dairesi, YDÜ içerisindeki patlakların tamiratını yapabilmek için 23 Nisan Cumartesi akşamından beridir bazı bölgelere su sağlayan ana isale hattına su vermemektedir.

Bu nedenle su verilemeyen bölgeler; Hastane yanı ve karşısı, Göçmenköy, Taşkınköy, Türk-Sen Evleri, Marmara, Ortaköy, Kermiya, Kıbrıs gazetesi civarı ve karşısı, Dumlupınar, Sanayi, Mezarlık.”

LTB, Su İşleri Dairesi’nin çalışmaları tamamlaması ve suyu vermesinin ardından bölgelere su dağıtımının olanaklar nispetinde ve belirlenecek program çerçevesinde yapılacağını belirtti.

LTB, vatandaşların susuz kalmamaları için sularını idareli ve bilinçli bir şekilde kullanmalarını istedi.Başa dön tuşu