Spor

Süpermoto’da perde ülkemizde açılıyor


Türkiye Süpermoto Şampiyonası 15-16 Mart 2014 tarihlerinde ülkemizde yapılacak. Başkent Lefkoşa’da bulunan ZET Uluslararası Karting Pisti’nde yapılacak 1. Ayak Yarışı’nı Sancaktepe Motosiklet Kulübü ile Kuzey Kıbrıs Türk Motosiklet Kurumu ortaklaşa organize edecek. Motor sporlarının en keskin virajlarında çekişmeli ve heyecanlı mücadelelerinin yaşanacağı Süpermoto yarışına Dünya Şampiyonu Milli Sporcu Kenan Sofuoğlu’da katılacak.
Yarış ile ilgili bugün KKTC Başbakan Yardımcısı, Ekonomi, Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş ile Dünya Şampiyonu Kenan Sofuoğlu Bakanlık Binası’nda saat 10.00'de basın toplantısı düzenleyecek.
KKTC yarışının seremoni startı ise bugün saat 17.00'de Dereboyu Caddesi'nden verilecek.
Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın açılış ayağında Süpermoto A, Süpermoto B, S3,  Gençler 85cc, 65cc ve 50cc sınıflarında yarışlar yapılacak.
ZET Karting Pisti’nde pilotlar, birbirinden zorlu ve ustalık isteyen virajlarını en önde tamamlamanın heyecanını yaşayacak. Yarın gündüz yapılacak serbest antrenmanların ardından, saat 15.25’te sıralama antrenmanlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 16 Mart Pazar günü ise 11.00’den itibaren sporcuların nefes kesen mücadeleleri ZET Karting Pisti’nde sahne alacak.

TMF’den Havadis’e ziyaret
Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı (İdari) Hamit Dizman ile Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Havadis Gazetesi Spor ve Magazin Müdürü Mustafa Özsoy’a nezaket ziyaretinde bulundu ve yarışlar hakkında bilgi verdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı