“Süper Lig”in günü - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Spor

“Süper Lig”in günü

Telsim Süper Lig’de bugün oynanacak 6 karşılaşma ile 23. hafta tamamlanacak. Gençlik Gücü-Mağusa Türk Gücü, Türk Ocağı-Serdarlı ve Lapta-Hamitköy maçlarının sonuçları ligin alt sıralarında önemli değişiklikler yaratacak

Telsim Süper Ligi’nde 23. hafta bugün oynanacak 6 maçla tamamlanacak.
Ligin zirvesinden çok alt sıraları büyük ölçüde etkileyecek karşılaşmalar oynanacak.
Gençlik Gücü-Mağusa Türk Gücü, Türk Ocağı-Serdarlı ve Lapta-Hamitköy maçlarının sonuçları ligin alt sıralarında önemli değişiklikler yaratacak.
Ligde 26’şar puanı olan Gençlik Gücü ve Mağusa Türk Gücü karşılaşması haftanın en önemli maçları arasında yer alıyor. İki takımın da mutlaka kazanmak zorunda olduğu bu karşılaşmada kaybedecek olan takım ateş hattında kalacak.
Gençlik Gücü kendi evinde bu maçı oynayacağından bir adım daha avantajlı durumda.
Telsim Süper Ligi’nde direk küme düşme hattına en yakın iki takım Serdarlı ve Türk Ocağı da kritik bir 90 dakikaya çıkacak. 23 puanlı Türk Ocağı sahasında 24 puanlı Serdarlı’yı konuk edecek. İki takım için tek hedefin 3 puan olduğu bu karşılaşmada beraberlik iki takımın da işine yaramıyor.
Günün bir diğer kritik karşılaşması ise Lapta-Hamitköy arasında oynanacak. Lapta takımı 29 puanla 7. sırada yer almasına rağmen bu maçı kaybetmesi durumunda 11. Sıraya gerileyebilecek. Hamitköy ise bu maçı mutlaka kazanmak zorunda. Hem rakibini yetişmek hem de diğer maçların sonuçlarına göre yükselebilmek adına bu maçtan mutlaka puan alması şart.   
Lige tutunmaya çalışan bir başka takım Cihangir da bugün Bostancı Bağcıl deplasmanına gidecek. 4. sırada hiçbir iddiası kalmayan Bostancı Bağcıl konuk edeceği Cihangir karşısında prestij maçına çıkacak. 28 puanlı Cihangir ise bu zorlu deplasmandan 3 puan alırsa büyük bir avantaj yakalayacak. 
Ligin 5. ve 6. sırasındaki Doğan Türk Birliği ve Lefke takımları da rahat bir 90 dakikaya çıkacaklar. Bu maçta beraberlik bile iki takım için iyi bir skor görülse bile kazanan artık ligi bitirmiş olacak.
Ligden küme düşmesi kesinleşen Göçmenköy ise şampiyonluk yarışındaki Yenicami ile karşılaşacak.


Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar