Spor

Süper Lig’de teknik adam, Yükselme’de futbolcu


 

DEVECİOĞLU YÜKSELME’DE:
KKTC futbolunda en üst lig olan Süper Lig’de iki sezon önce Serdarlı’nın başında en genç teknik direktör unvanına erişen Sedat Devecioğlu, yeniden futbola dönerek Yükselme Ligi’nde forma giymeye başladı

TURUNÇLU İLE 2. LİG MÜCADELESİNDE:
31 yaşındaki genç teknik adam geçmiş yıllarda antrenörlüğünü de yaptığı Yükselme Ligi ekiplerinden Turunçlu ile bu kez çalıştırıcı olarak değil forma giyerek takımının 2. Lig’e çıkması için mücadele veriyor

Ülkemiz futbolunun en üst ligi olan Süper Lig’de, iki sezon önce en genç teknik direktör unvanına erişen Sedat Devecioğlu yeniden futbola dönerek Yükselme Ligi’nde forma giymeye başladı.
Futbolculuk kariyerine genç yaşta ara vererek antrenörlüğe geçiş yapan Sedat Devecioğlu daha önce, Yükselme Ligi takımlarında ve Yenicami altyapısında çalıştırıcılık yaparak iki sezon önce de teknik direktörlük belgesine sahip olmuştu.
Devecioğlu ilk teknik adamlık görevini ise iki sezon önce Serdarlı’da yaparak ligin en genç teknik adamı olmuştu. Geride kalan sezonda ise play-out maçları sonunda ligden düşen Serdarlı’da ikinci sezonuna da devam eden genç teknik adam 19. haftada görevinden istifa etmiş ve lig bitene kadar da başka takım çalıştırmamıştı.
Yenilenen statüsü ile daha cezp edici bir lig haline dönüşen Yükselme, bu sezon özellikle genç yıldızların rotası olurken genç teknik direktör Sedat Devecioğlu da futbolcu lisansı çıkartarak Yükselme’de top koşturmaya başladı.
31 yaşındaki genç teknik adam geçmiş yıllarda antrenörlüğünü de yaptığı Turunçlu ile bu kez çalıştırıcı olarak değil forma giyerek takımının 2. Lig’e çıkması için mücadele veriyor.
Devecioğlu, Erhan Kaya antrenörlüğündeki Turunçlu ile ligin ilk haftasında Mutluyaka’ya 4-0 yenildikleri karşılaşmada maça ilk 11 de başlamış ve 62. dakikada yerini Tayfur’a bırakmıştı. 
Devecioğlu ilk maçında sakatlanarak diğer 3 haftada ise kadroda yer almadı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı