Süper heyecan - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
FutbolSpor

Süper heyecan

K-Pet Süper Lig’de 30 haftalık periyotun 29’uncu hafta maçları bugün oynanacak

AMANSIZ YARIŞ: Lider Yenicami son 2 haftaya en yakın takipçisi Mağusa Türk Gücü’nün 2 puan önünde giriyor. Lider bugün başkentte Çetinkaya ile derbi maçı oynayacak. Yenicami’nin puan kaybetmesini bekleyen Mağusa Türk Gücü ise sahasında Cihangir’i konuk edecek


 

Futbolda 2018-2019 sezonunun bitmesine son 2 maç kaldı. Lig maratonundaki 30 haftalık periyotta, Süper Lig’de 29’uncu haftanın açılışı dün akşam oynanan tek maçla gerçekleşirken, geriye kalan 7 maç bugün oynanacak. Bu haftadaki tüm maçlar saat 16.00’da başlayacak.

Süper Lig’de gerek şampiyonluk yarışı gerekse play-out hattında tam anlamıyla amansız bir çekişme var. Lider Yenicami son 2 haftaya en yakın takipçisi Mağusa Türk Gücü’nün 2 puan önünde giriyor.

Lider bugün başkentte Çetinkaya ile derbi maçı oynayacak. Arka arkaya çok zorlu maçları geride bırakan Yenicami, son 2 haftadır bu maça hazırlanan Çetinkaya ile zor bir sınava çıkacak.

Yenicami’nin puan kaybetmesini bekleyen Mağusa Türk Gücü ise sahasında Cihangir’i konuk edecek. Gerek Çetinkaya’nın gerekse Cihangir’in ligde hiçbir iddiası bulunmazken, Çetinkaya’nın derbi maçta ezeli rakibi Yenicami karşısında performansı merakla bekleniyor.

Ligde iddiası kalmayan takımlardan Türk Ocağı, küme düşmesi kesinleşen bir başka Girne ekibi Halk Evi ile karşılaşırken, Lefke de diğer küme düşen takım olan Gençler Birliği deplasmanına gidecek.

 

Play-out hattı karışacak

Süper Lig’de bitime 2 hafta kala play-out hattı içerisinde bulunan takımları birbirleri ile karşılaşacak olmaları heyecanı artırıyor.

Ligde kalmayı garantileyen Gönyeli’nin play-out hattında bulunan Esentepe ile deplasmanda karşılaşacak olması Esentepe için avantaj gibi duruyor. Play-out hattı içerisinde bulunan diğer takımlardan Gençlik Gücü ile Binatlı’nın başkentteki karşılaşması nefes kesecek.

Tehlikeli bölgedeki diğer iki takım olan Baf Ülkü Yurdu ile Küçük Kaymaklı’nın Güzelyurt’taki karşılaşmasının sonucu play-out hattı içerisindeki takımların sıralamasını değiştirecek.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar