Sanat

Sun Valley Fotoğraf Yarışması ödül töreni gerçekleşti


12 Haziran Cumartesi günü Esentepe’de Sun Valley dağ tarafında Mustafa Baştaş anısına birinci yıl Fotoğraf Yarışması ödül töreni ve fotoğraf sergisi gerçekleştirilmiştir. Bu fotoğraf sergisi on gün boyunca Sun Valley’de bulunan Taro Brasserie Restoranında sergilenmeye devam ediyor. Sun Valley yönetimi tarafından düzenlenen bu olağanüstü ve özgün etkinliğe, Kuzey Kıbrıs’ta ikamet eden farklı ülkelerden 50’nin üzerinde amatör ve de profesyonel fotoğrafçılar katıldı. Yaklaşık bir aylık bir zaman dilimi içerisinde, fotoğrafçılarımız sadece Sun Valley konseptinden esinlenerek dağ tarafında bulunan bu şahane projeye fotoğraflarıyla farklı bir perspektif getirmişlerdir. Bu yarışmada yedi katılımcı farklı kategorilerde ödüllendirilmiştir.

Sun Valley ailesi olarak, sanat alanında yerli ve yabancı sanatçılara her zaman destek vereceğimizi sizlerin aracılığı ile bildirmek isteriz. Esentepe bölgesinde bir ilki gerçekleştirmiş olup, her yıl Mustafa Baştaş’ın Anısına gelenekselleştireceğimiz bu fotoğraf yarışmasını tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlamlı yarışmanın en önemli unsuru, satıştan elde edilecek gelirin yarısının Kemal Saracoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na, diğer yarısının ise fotoğrafta emeği geçen yarışmalara takdim edilecek olmasıdır.

Etkinliğe uluslararası ödüllü fotoğrafçılar ve aynı zamanda yarışmanın jüri üyeleri Buket Özatay ve Mehmet Evirgen ile çok sayıda davetli katılmıştır. Yarışma kategorisi ödülleri arasında Alain Paul Uwimana’nın kazandığı Baştaşlar İnşaat ödülü (3.), Ramazan Yeşilırmak’ın kazandığı Sun Valley ödülü (2.) ve Roberk Özyanak’ın kazandığı Mustafa Baştaşlar ödülü (1.) yer almıştır. Bu ödüllerin yanı sıra, farklı kategorideki ödüller de sahiplerine takdim edilmiştir. Sun Valley’e gelen Fotoğrafçılar ve konuklar olağanüstü gün batımında ve kokteyl eşliğinde heyecan verici bir ödül töreni ve fotoğraf sergisi ile konuklarını büyülemiştir.

 Başa dön tuşu