KıbrısManşet

Sucuoğlu: Lefke’nin yolu bitecek, hastanesi yenilenecek
UBP Genel Başkanı Faiz Sucuoğlu “Lefke’nin yolu bitecek, hastanesi yenilenecek” dedi

UBP tek başına iktidar ateşini bu kez Lefke’de yaktı.
Geniş katılımlı etkinlikte, Genel Başkan Faiz Sucuoğlu ve milletvekili adayları, bölge halkı ile buluştu.Lefke Atatürk Kültür Merkezi’nde yer alan geceye UBP Genel Başkanı Başbakan Faiz Sucuoğlu ve eşi Ece Sucuoğlu, büyük bir coşku seli arasında katıldı.

Meşaleler eşliğinde salona giren Başbakan Sucuoğlu alkışlarla salonu dolduran partilileri selamladı.

Gece Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Daha sonra Lefke İlçe Başkanı Adil Özgey bir konuşma yaptı.

Adaylar alkışlar eşliğinde tek tek sahneye davet edildi.

UBP Genel Başkanı Başbakan Faiz Sucuoğlu, tezahürat ve alkışlarla konuşmasını yaptı.

Başbakan, tüm ilçelerde yapılan etkinliklerde salonların dolup taştığını, bu coşkulu kalabalığın UBP’yi tek başına iktidar yapacağını söyledi.

Lefke’ye iki söz verdiklerini, birinin yol diğerinin ise Cengiz Topel Hastanesi’ni yenilemek olduğunu belirten  Başbakan, bunların yapacağı ilk icraatlarından olacağını kaydetti.

23 Ocaktaki seçimin çok önemli olduğunu vurgulayan Başbakan, “Kıbrıs Türkü en zor şartlarda bile pratik zekası ile çözüm üretiyor. Tek sorun siyasi istikrar yok. İşte biz, akılcı adımlarla ekonomik istikrarı sağlamak için radikal kararlar alacağız ve ülkeyi ayağa kaldıracağız” dedi.

Başbakan, konuşmasında sık sık UBP’ye mühür çağrısı yaptı; tek başına iktidar fırsatının kaçırılmaması gerektiğini söyledi.

Başbakan, “Bizim iddiamız tek başına iktidara gelebilmektir. Biz 60 günlük hükümet süresince tüm zorluklara rağmen bütün mükellefiyetlerimizi yerine getirdik. Biz bundan sonra da elimizi taşın altına koyarak, ekonomik ve sosyal istikrarı en kısa sürede sağlayacağız” dedi.

Anavatan Türkiye’nin de her zaman Kıbrıs Türk halkının yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğini söyleyen Sucuoğlu, UBP’nin KKTC ve Türkiye sevgisine vurgu yaptı.

Başbakan konuşmasının sonunda kendisine verilen çiçekleri, ince bir davranışla Eşi Ece Sucuoğlu’na attı. Başbakan’ın nazik tavrı partililerden büyük alkış aldı.Başa dön tuşu