Kıbrıs

Suçunu itiraf etti


Lapta’da 72 yaşındaki bir kadına tecavüz edip, dövdükten sonra parasını ve bankamatik kartını çalmakla suçlanan 28 yaşındaki Ergün Karadağ, aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Karadağ, tutuklu yargılanacak

Evrim KAMALI

Lapta’da meydana gelen “Cinsel tecavüz”, “Soygun” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından tutuklanan 28 yaşındaki Ergün Karadağ, Girne Kaza Mahkemesi’nde dün teminat maksatlı yargıç huzuruna çıkarıldı.

Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ali Aslan, erkek meçhul bir kişinin 3 Mart 2019 tarihinde, saat 19.00 sıralarında Lapta’da 72 yaşındaki kadının evine zorla girdiğini, kadının elini kolunu bağladıktan sonra yatağa götürüp, kadına tecavüz ettiğini söyledi.

Aslan, söz konusu kişinin tecavüz suçunu işledikten sonra kadına tokat attığını ve cüzdanındaki 300 TL ile bankamatik kartını ve şifresini aldıktan sonra evden çıkış yaptığını belirtti.

Soruşturma sonucunda söz konusu kişinin Karşıyaka’da ikamet eden Ergün Karadağ olduğunu tespit ettiklerini kaydeden polis memuru,  aynı gün tutuklanan zanlının gönüllü ifade vererek, “Cinsel tecavüz”, “Soygun” ve “Mülke Tecavüz” suçlarını işlediğini itiraf ettiğini söyledi.

Polis memuru Ali Aslan, zanlının çaldığı bankamatik kartından da 300 TL çekip harcadığını anlattığını açıkladı.

Aslan, yapılan tanıtma merasiminde de kadının zanlıyı teşhis ettiğini ifade etti.

Polis, zanlının doktor kontrolünden geçirildiğini, cezai ehliyeti olduğuna dair rapor alındığını belirtti.

Polis memuru Ali Aslan, zanlının altı ayrı suçtan sabıkası olduğunu, ifadesinde suçunu kabul ettiğini belirterek teminat talep etti.

Yargıç Meltem Dündar işlenen suçların vahim suçlar olduğunu belirterek zanlının tutuklu yargılanmasına ve 3 ayı aşmayacak süre ile cezaevine gönderilmesine emir verdi.

 

 


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı