Kıbrıs

Suçlamaları reddettiler


Devrim DEMİR

Girne’de faaliyet gösteren bir cafe de kasiyer olarak çalışan Cem Başar ve Verdi Nişancı iş yeri sahibi şikâyeti üzerine tutuklandı. Eylül-Ekim ayları arasında çalıştıkları cafenin kasasından toplam 600 TL çaldıkları iddiası gözaltına alınan Cem Başar ve Verdi Nişancı suçlamaları kabul etmedi.
Polis tarafından başlatılan soruşturmanın tamamlanmasının ardından, zanlılar dün teminat talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin huzurunda görüşülen teminat duruşmasında,  zanlıların ileride davalarında hazır bulunmasını sağlamak için yurt dışına çıkışlarını yasaklayarak, 10’ar Bin TL nakdi ve KKTC vatandaşı 2 kişinin imzalayacağı 50’şer Bin TL’lik kefalet senedi ile serbest bırakılmalarına emir verdi.

İleride yargılanacaklar
Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Mahmut Borucu mahkemede verdiği ifadede Cem Başar ve Verdi Nişancı’nın  “Müstahdem tarafından sirkat” suçlaması ile gözaltına alındığını anlattı. Mahmut Borucu Girne’de Ecevit Caddesi Yeni Liman yolu üzerinde faaliyet gösteren cafede kasiyer olarak görev yapan zanlıların 600 TL çaldıklarını iddia eden cafenin sahibinin şikâyeti üzerine tutuklandıklarını belirtti.
Yapılan sorgulamada zanlıların suçlamaları kabul etmediklerini belirten polis memuru başlatılan soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların ileride davarlında hazır bulunmalarını sağlamak için uygun bir teminata bağlanmaları talebinde bulundu.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı