Soygunculara geçit yok ! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Şubat 22, 2024
Kıbrıs

Soygunculara geçit yok !

Soygunculara geçit yok !

“ENDİŞE VERİCİ”… Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Bahar Saner, soygun suçlarındaki artışın endişe verici boyutta olduğunu kaydetti. Saner, soygun suçlarında 14 yıla kadar hapislik cezası verilebileceğini, mala veya cana zarar verilmesi durumunda ise ömür boyu hapis cezası verilebileceğine vurgu yaptı

9’AR YIL HAPİS YATACAKLAR… Creditwest Bank Sarayönü şubesi soygunu ve Güzelyurt’ta Persan Döviz Bürosu soygunu ile Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mehmet Aydıç, 9 yıl, Kamil Ertuğrul 9 yıl hapislik cezasına çarptırıldı. Creditwest Bank  Sarayönü şubesi soygununun gerçekleşmesine yardımcı olan 14 yaşındaki M.K.K.’ya ise 4 yıl hapis yatacak


KUYUCUOĞULLARI SERBEST BIRAKILDI… Creditwest Bank Sarayönü şubesini soygunu ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, soygun olayında kullanılan oyuncak tabancaları sakladığı gerekçesi ile gözaltına alınan ve Merkezi Cezaevi’nde 9 aydır tutuklu bulunan Kaan Kuyucuoğulları ise soygun olayı ile ilgili suçsuz bulunarak serbest bırakıldı

Duygu ALAN
Lefkoşa’da Creditwest Bank Sarayönü şubesini soyduktan sonra kayıplara karışan ancak Lefkoşa Adli Şube Ekipleri’nin çalışmaları sonucu olayın üzerinden 48 saat geçmeden çaldıkları ile birlikte kıskıvrak yakalanan Mehmet Aydıç, Kamil Ertuğrul, M.K.K. (E-14) ve olayla bağlantısı olduğu gerekçesi ile tutuklanan Kaan Kuyucuoğulları, dün Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

9’ar yıl hapis yatacaklar
Lefkoşa’da 18 Haziran 2012 tarihinde meydana gelen Creditwest Bank  Sarayönü şubesi soygunu ve Güzelyurt’ta Persan Döviz Bürosu soygunu ile yargılanan ve 9 aydır Merkezi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Mehmet Aydıç ile Kamil Ertuğrul, dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.
Mehmet Aydıç, 9 yıl, Kamil Ertuğrul 9 yıl hapislik cezasına çarptırıldı.

18 yaşında cezaevinden çıkacak
Lefkoşa’da 18 Haziran 2012 tarihinde Creditwest Bank  Sarayönü şubesi soygunun gerçekleşmesine yardımcı olduğu gerekçesi ile Merkezi Cezaevi’nde 9 aydır tutuklu bulunan 14 yaşındaki M.K.K. dün Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.
14 yaşındaki genç M.K.K.,  4 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

8 ay fazladan hapis yattı
Creditwest Bank Sarayönü şubesi soygunu ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan ve soygunda kullanılan oyuncak tabancaları sakladığı gerekçesi ile yargılanan Kaan Kuyucuoğulları ise soygun olayı ile ilgili davadan suçsuz bulunarak serbest bırakıldı.
Kaan Kuyucuoğulları, Creditwest Bank Sarayönü şubesi soygununda yürütülen soruşturma kapsamında bulunduğu eve polis tarafından yapılan baskında yapılan aramada ele geçirilen 1 gram Bonzai türü uyuşturucu madde olayı ile ilgili ise 1 ay 15 gün hapislik cezasına çarptırıldı.
Merkezi Cezaevi’nde 9 aydır tutuklu bulunan Kaan Kuyucuoğulları, serbest bırakıldı.

“Soygun suçlarındaki artış endişe verici”
Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Heyet Başkanı Bahar Saner, soygun suçlarındaki artışın endişe verici boyutta olduğunu kaydetti.
Saner, soygun suçlarında 14 yıla kadar hapislik cezası verilebileceğini, soygun esnasında mala veya cana zarar verilmesi durumunda ise ömür boyu hapis cezası verilebileceğine vurgu yaptı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar