BasketbolSporSürmanşet

Soyer’de 3’üncü covid vakasıTonguç KOTAK
 Basketbol Açılış Kupası’nda ilk hafta Koopspor karşısına hastalık ve sakatlık nedeniyle 6 oyuncu ile sahaya çıkan Soyer Hacıganimler’de eksikler artıyor.

İlk maça 6 oyuncu ile çıkan Soyer Hacıganimler’de Alperen ve Chi’nin ardından Koopspor karşısında takımın en skorer ismi olan Andım da koronavirüse yakalandı. Takımda İhsan ve Batuhan’ın sakatlıkları ise devam ediyor.

 

4 KİSİ OLURSA ERTELENİR

 

Basketbol Federasyonu bir takımın oyuncularının 4 kişiye düşmesi ile maçın ertelenebileceğini kulüplere iletmesine rağmen Soyer Hacıganimler’de 3 oyuncu koronairüse yakalandı ve 2 de sakat oyuncunun olması nedeniyle kadro 6 sınırında.

 

UZUN OYUNCUSU KALMADI

 

Soyer Hacıganimler 5 Ocak Çarşamba günü oynanacağı Girne Amerikan Üniversitesi maçı için sahaya çıkabilirse uzun oyunu sıkıntısı yaşayacak.

Kadrosunda bulunan İhsan’ın sakat olması ve Chi, Alperen ve Andım’ın da hastalık durumları olması nedeniyle ilk haftada olduğu gibi kadro sıkıntısı yaşayacak.

 

MAÇA ÇIKILMAYABİLİR

 

Soyer Hacıganimler cephesi maça çıkmama konusunu da değerlendirmeye aldı.

Kulüp sıkıntıların devam etmesi durumunda, federasyonun da maçı erteleme konusunda sıcak bakmaması nedeniyle maça çıkmamayı düşünmeye başladı.

 

Başa dön tuşu