Son Bilet Kimin Olacak? - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Şubat 25, 2024
Spor

Son Bilet Kimin Olacak?

Son Bilet Kimin Olacak?

Lefkoşa Atatürk Stadı'nda bugün Geçitkale ile Değirmenlik arasında tek maç üzerinden oynanacak olan final karşılaşması saat 19.00’da başlayacak. Final maçının orta hakemliğini Ecvet Kanatlı üstlenecek

2. Lig play-off finalistlerinden Geçitkale son iki sezonda üst üste iki kez terfi ederek 2. Lig’e kadar yükselirken, başarı grafiğini 1. Lig’e çıkarak devam ettirme peşinde. Değirmenlik ise son iki sezondur mücadele ettiği 2. Lig’de play-off turlarında kaybederek 1. Lig vizesini kaçırırken, bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor


Okan KARADEMİR

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) 2012-2013 sezonu Telsim 2. Lig play-off finali bugün Geçitkale ile Değirmenlik arasında oynanacak.
Lefkoşa Atatürk Stadı'nda saat 19.00’da başlayacak final karşılaşmasında iki rakip, Akıncılar ve Baf Ülkü Yurdu’nun ardından 1. Lig'e yükselecek üçüncü ve son takım olabilmek için mücadele edecek.
Final karşılaşmasının orta hakemliğini Ecvet Kanatlı yardımcılıklarını ise Gökçen Öztürk ile Mustafa Öztugay yapacak. Olkan Özyanık da karşılaşmada dördüncü hakem olarak görev alacak.

Final yolu
2012-2013 sezonu Telsim 2. Ligi’nde Geçitkale ile Değirmenlik normal sezonda gruplarını ikinci sırada tamamlayarak play-off yarı finalinde çapraz eşleşme usulü gruplarını üçüncü tamamlayan takımlarla eşleştiler. Tek maç eleminasyon sisteminde oynanan yarı finalde Geçitkale, Denizli’yi 2-1, Değirmenlik de Mehmetçik’i 4-1 yenerek adlarını finale yazdırdılar. 
Tek maç eleminasyon sisteminde oynanacak final maçında da galip gelecek olan takım 1. Lig’e gidecek son bileti cebine koyacak.

Geçitkale’nin yükselen grafiği
2. Lig play-off finalistlerinden Geçitkale son 2 sezonda 2 kez terfi ederek 2. Lig’e geldi.
2010-2011 sezonunda Yükselme 2. Lig’de grubunda şampiyon olarak Yükselme 1. Lig’e çıkan Geçitkale, 2011-2012 sezonunda da Yükselme 1. Lig’de grubunda şampiyon olup 2. Lig’e yükselmişti.
Geçitkale 2. Lig play-off finalinde turu geçen taraf olursa 3 sezonda üst üste 3. kez terfi ederek büyük bir başarıya imza atmış olacak.

Değirmenlik bu kez başarmak istiyor
Değirmenlik son iki sezonda play-off turlarında kaybederek 1. Lig vizesini kaçırırken, bu kez şeytanın bacağını kırmak istiyor.
2009-2010 sezonunda o dönemki adıyla 2. Lig şimdiki adıyla 1. Lig’den küme düşen Değirmenlik son iki sezondur play-off turlarını geçemiyor.
2010-2011 sezonunda o zamanki adıyla 3. Lig’de şimdiki adıyla 2. Lig’de oynayan Değirmenlik normal sezon sonunda play-off şansı yakalarken, gruptan çıkamamıştı.
Geçtiğimiz sezon ise yeni statüyle 2. Lig’de oynayan yeşil-beyazlılar iki grupta oynanan play-off turunda grubu ikinci tamamlayarak final oynama şansını kaçırmıştı.
Değirmenlik bu sezon eline gelen final şansını iyi değerlendirerek 2 sezon sonra yeniden 1. Lig’e yükselmeyi hedefliyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar