Son 7 Maçta 1 Kez Yenildi! - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Aralık 6, 2023
Spor

Son 7 Maçta 1 Kez Yenildi!

Son 7 Maçta  1 Kez Yenildi!

Gençlik Gücü kümede kalma adına ikinci devre sergilediği performansla önemli yol kat etti. Son 7 maçta 16 puan toplayan 4 puan kaybeden GG, 17’nci haftadan beri 1 maç kaybetti

Son 7 maçta kalesinde 5 gol gören ve 17 gol atan GG geride kalan 23’üncü haftanın ardından 29 puanla 9’uncu sırada. GG bu hafta lider Çetinkaya, gelecek hafta Kaymaklı ve son hafta Yenicami ile karşılaşacak


Ahmet ÖZSOY

Süper Lig’in başkent temsilcilerinden Gençlik Gücü kümede kalma adına ikinci devrenin son haftalarında sergilediği performansla tırmanışa geçerken, geri kalan 3 maçı birbirinden zorlu geçecek.
Gençlik Gücü sezonun ilk devresindeki 13 maçta 12 puan toplayabilmişti. Ligde 13 maçta puan alamayan Göçmenköy’ün üzerinde 13’üncü sırada ilk devreyi bitiren Gençlik Gücü kümede kalma adına sezonun ikinci devresinde zor periyota başladı.
İkinci devrenin ilk 4 maçında da sadece 2 puan toplayabilen Gençlik Gücü, bu maçların ardından çıkışa geçti.

7 maçta 5 galibiyet

Gençlik Gücü sezonun 17’nci haftası itibarı ile oynadığı maçlarda sadece 1 kez yenildi. 17’inci haftada Bağcıl ile 1-1 berabere kalan Gençlik Gücü 21’inci hafta ise başkentte Doğan Türk Birliği’ne 3-1 yenildi. GG’nin bu iki maçtaki puan kayıpları dışında hiç puan kaybı yaşamaması kendilerini 9’uncu sıraya çıkardı.
Geride kalan 23’üncü haftanın ardından ligde 9’uncu sırada ve 29 puanı bulunan GG, sadece ikinci devrede oynadığı 10 maçta 17 puan topladı. Son 7 maçta kalesinde 5 gol yiyen ve rakip kalelere 17 gol atan Gençlik Gücü, son 2 maçtır kalesini gole kapadı.
Gençlik Gücü sezonun geri kalan 3 maçında ligin diğer başkent takımları ile karşılaşacak. Bu hafta lider Çetinkaya ile karşılaşacak GG, daha sonra Kaymaklı ve son hafta da Yenicami ile oynayacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar