Magazin

Sokaklar saray ihtişamına dönüştü


BAŞMANKEN ÇAĞLA ŞIKEL BÜYÜLEDİ:

Hakan Akkaya’nın sokak dekoruyla başlayıp saray dekoruna dönüşen defilesinde aralarında Ebru Ürün, Sema Şimşek, Özge Ulusoy, Yeliz Öney ve Oyuncu Serenay Aktaş’ın da bulunduğu 60 kişilik manken kadrosunun başmankenliğini Çağla Şıkel yaptı

Dünyaca Ünlü Modacı Hakan Akkaya, geçtiğimiz salı akşamı Hasköy Yün İplik Fabrikasında gerçekleştirdiği “Marie Antoinette” adını verdiği dünyada daha önce örneği görülmemiş özel bir podyum ve prodüksiyonla, 700 parçalık 80 kombin kıyafetten oluşan özel koleksiyonunu 2 ayrı podyumda aynı anda tanıtarak bir ilke daha imza attı.

Defilede “Street” ve “Glamour” olmak üzere iki koleksiyon iki ayrı bölümde sunuldu. İlk bölüm siyah, ikinci bölüm ise kırmızı koleksiyondan oluşan koleksiyonla paralel iki ayrı dekor kullanıldı. İlk bölümde podyum sokağa dönüştürülürken, simsiyah renklerle dekor edildi. İkinci bölümde ise podyum kırmızı renklerle İnka Mobilya tarafından hazırlanan özel olarak tasarlanan mobilyalar ile saray ihtişamı yansıtıldı.

İlk bölümde sokak kültürünü yansıtan özel koleksiyonda saç makyajlarla modeller homeless tarzında podyuma çıktılar. Ünlü oyuncu Serenay Aktaş da defilenin Street koleksiyonunda homeless tarzıyla büyük beğeni topladı.

Podyumda ünlüler geçidi

Street koleksiyonu tanıtımı bittikten sonra dev döner platformla saraya dönen podyumda kırmızı renk kullanılan tasarımlarla “Gloumer” koleksiyonunun tanıtımının başlangıcını, kırmızılar içinde Kraliçe Marie Antoinette olan Çağla Şikel yaptı. Saray bölümü ihtişamına yakışır saç ve makyajlarıyla modeller saraylı olarak podyuma çıktı.

Başta Çağla Şikel, Ebru Ürün, Sema Şimşek, Özge Ulusoy, Yeliz Öney ve Oyuncu Serenay Aktaş olmak üzere 60 model ile sunulan koleksiyondaki kıyafetler 10 milyon dolarlık mücevherler ile tamamlandı.

Protez bacağına rağmen engel tanımadı

Defilede Bennu Gerede’nin 3 oğlu Daren, Dilan, Miro Gerede Erkaya ilgi çekerken, protez bacağıyla podyuma çıkan model Muhammed Eymen Şahin modanın engel tanımadığını gösterdi. Hakan Akkaya’nın bu anlamlı davranışı ve duyarlı hareketi ise herkes tarafından alkışlandı. Bu özel defilenin koreografı Uğurhan Akdeniz tarafından yapılırken, Styling çalışmalarını Anıl Can tarafından yapıldı.

600 davetlinin yer aldığı defileye sanat ve cemiyet hayatından; Aslışah Alkoçlar ve Sevgilisi Altuğ Leblebici, Bennu Gerede, Cihanna, Çağla Gürsoy, Demet Şener, Feryal Gülman, Gizem Özdilli, Hazal Akkaya Özkan,  Ivana Sert, İrem Derici, Merve Oflaz, Saba Tümer, Tuğba Özerk, Nur Yerlitaş, Yıldırım Mayruk gibi isimler katılım gösterdi.Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı