Şok Sayıştay raporu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Kıbrıs

Şok Sayıştay raporu

Şok Sayıştay raporu

 


Bin bir sorunla cebelleşen Lefkoşa Türk Belediyesi çek yasağından kurtulmak için ödeme yapmaya hazırlanırken, Sayıştay hazırladığı bir raporla ödemenin yapılamayacağı uyarısında bulundu.  Mezbaha yapımı nedeniyle LTB’nin Asel şirketine yapması gereken ödeme, Sayıştay raporuna göre usule uygun değil.  Asel yönetimi ise, daha önce yapılan işe karşılık olarak verilen ve karşılıksız çıkan çeki işleme koyacağı uyarısında bulundu. LTB’nin çek yasağına girmesine neden olacak sorunun aşılması için mahkemeden ara emri alınması formülü üzerinde duruluyor.
 

Cin raporu gizlemedi…
LTB Başkan Vekili Celal Cin, Havadis’in sorusu üzerine raporu gizlemedi ancak detaylı açıklama yapmaktan kaçındı. Cin, sorunun aşılması için “ara emrini” ima ederek, “yarın gereken yapılacak” dedi.

Sendika ara emrine karşı…  
Belediye Emekçileri Sendikası ise ara emri alınmasına karşı çıkıyor. Sendika yönetim kurulu üyesi Mustafa Yalınkaya, “Kesinlikle karşıyız. Bu çeklerin ödenmesini ne pahasına olursa olsun engelleyeceğiz” dedi. Yalınkaya, LTB’yi bu hale getirenlerin ortaya çıkarılması gereğine vurgu yaptı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar