Kıbrıs

Şok Sayıştay raporu 


Bin bir sorunla cebelleşen Lefkoşa Türk Belediyesi çek yasağından kurtulmak için ödeme yapmaya hazırlanırken, Sayıştay hazırladığı bir raporla ödemenin yapılamayacağı uyarısında bulundu.  Mezbaha yapımı nedeniyle LTB’nin Asel şirketine yapması gereken ödeme, Sayıştay raporuna göre usule uygun değil.  Asel yönetimi ise, daha önce yapılan işe karşılık olarak verilen ve karşılıksız çıkan çeki işleme koyacağı uyarısında bulundu. LTB’nin çek yasağına girmesine neden olacak sorunun aşılması için mahkemeden ara emri alınması formülü üzerinde duruluyor.
 

Cin raporu gizlemedi…
LTB Başkan Vekili Celal Cin, Havadis’in sorusu üzerine raporu gizlemedi ancak detaylı açıklama yapmaktan kaçındı. Cin, sorunun aşılması için “ara emrini” ima ederek, “yarın gereken yapılacak” dedi.

Sendika ara emrine karşı…  
Belediye Emekçileri Sendikası ise ara emri alınmasına karşı çıkıyor. Sendika yönetim kurulu üyesi Mustafa Yalınkaya, “Kesinlikle karşıyız. Bu çeklerin ödenmesini ne pahasına olursa olsun engelleyeceğiz” dedi. Yalınkaya, LTB’yi bu hale getirenlerin ortaya çıkarılması gereğine vurgu yaptı.

Başa dön tuşu