Soğuk salonda sıcak gece - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Aralık 11, 2023
BasketbolKöşe Yazarları

Soğuk salonda sıcak gece

Tonguç Kotak

Tonguç KOTAK

 Basketbolda bu gece Güzelyurt Spor Salonu’nda Federasyon Kupası sahibini bulacak.


Finalde Yakın Doğu Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi mücadele edecekler.

Yakın Doğu, ilk turda LAÜ’yü ardından da yarı finalde Koopspor’u eleyerek finale çıktı. Bordo mavili ekip bu iki zorlu maçın ardından finalin de favorisi konumunda.

Halit Kıryağdı’nın elinde çok tecrübeli oyuncuların yanı sıra genç neslin en önemli isimleri var. Hem LAÜ hem de Koop’u yenmeleri bunun en büyük göstergesi. Bu takım finali kaybeder mi? Neden olmasın ama çok zor. Kupanın en büyük favorisi Yakın Doğu’dur.

Finalin diğer takımı Girne Amerikan Üniversitesi ise genç kadrosu ile alkışlanacak işler yapıyor.

Kadri Alagöz, sezona başlarken ki kadrosunda uzun rotasyonunun en önemli ismi Alpay’ı kaybetmesinin ardından ligin sayı lideri Erdem’i de sakatlığı nedeniyle kupada kullanamıyor.

Ama Kadri hoca gençlere verdiği destek ve onlara verdiği sürelerle gençlerin ülke basketboluna katkı koymalarını sağlıyor. GAÜ tarihinde ilk kez Federasyon Kupası’nı kazanmak için zorlu bir finale çıkacak. İşi çok zor. Genç oyuncular karşısındaki “Ağır abiler” takımı Yakın Doğu’yu zorlarlar mı? Neden olmasın. Ama buraya kadar gelmeleri de büyük başarı. Bu takımda gelecek için iyi sinyaller veren oyuncular var. Takım sorumluları Kenan Güvensoy, Kadri Alagöz ve Gökay İşkar’ı tebrik etmek lazım. Gençlere güvenerek yola devam etmek çok önemli.

Final maçı ısıtma – soğutma sistemi olmayan Güzelyurt Spor Salonu’nun “Buz” gibi ortamında oynanacak. Federasyon gelecek yıl yeni bir salon aramalıdır. Bu salonda çalışanlar özveri ile bir şeyler yapmaya çalışıyorlar ama ısıtma – soğutma sistemi olmayan bu yerde oyuncular maça ısınamıyor, hakemler buz kesiyor ve en önemlisi soğuktan maça kendini veremiyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar