Ve Sneijder derbide sahada - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Aralık 7, 2023
FutbolSpor

Ve Sneijder derbide sahada

[dropcap style=”circle” bgcolor=”#0065ad”]O[/dropcap]smanlı’nın Kasımpaşa ile berabere kalması sonrasında Cimbom için Beşiktaşderbisinin önemi iyice arttı. Süper Lig’de 5. olmak adına final gözüyle bakılan derbide Wesley Sneijder Aslan’ın en büyük kozu olarak sahada yer alacak.

‘1 DEĞİL 4 MAÇ DA FİNAL’


ASLINDA Florya’da hafta sonunda da akıllar Kasımpaşa-Osmanlı maçında idi. Çünkü Osmanlı’nın, Kasımpaşa’yı mağlup etse puan farkı ligin bitimine 3 hafta kala 5 puana çıkacaktı. Böyle bir durumda G.Saray’ın, Avrupa bileti almak adına en yakın yolu yalnızTürkiye Kupası’nı kaldırmak olacaktı. Ancak Osmanlı’nın puan kaybıyla, şimdi Florya’da ‘1 değil 4 maç da final özelliği taşıyor’ cümlesi dillerden düşmüyor.En doğru örnek iseWesley Sneijder… Hollanda Milli Takımı’nda sakatlanan ve F.Bahçe derbisinde oynayan Sneijder, daha sonra Rize maçının 10. dakikasında oyundan çıkmıştı. Adalesindeki sakatlık nedeni ile tedbir amaçlı güçlendirme çalışmalarına tabi tutulan ve sezonu kapatma riski nedeni ile Kasımpaşa, Bursa maçlarında oynatılmayan Sneijder’ın hedef maçlarında sahada olması planlanıyordu.

ASLAN’IN TEK YOLU KUPA DEĞiL

SNEIJDER, bugünkü Rize maçında da sahada olmayacak. Sağlık Kurulu’nun yoğun bir kuvvetlendirme programına tabi tuttuğu Sneijder, bu sonuç sonrasında Beşiktaşderbisinde sahada olacak. Hollandalı’yı sakatlık ve ağrıları nedeni ile ekonomik ve tedbirli kullanmak isteyen G.Saray, en önemli silahını da Beşiktaş maçında sahaya sürmeyi planlıyor. Sağlık kurulu da Sneijder’ın en hazır halde derbide sahada olması adına Hollandalı’yı özel kuvvetlendirme çalışmalarına tabi tutuyor.

G.Saray büyük önem taşıyan katılım hakkını kazanmak için işini 26 Mayıs’taki Türkiye Kupası finaline bırakmadan ligde garantilemek istiyor. Kısaca G.Saray ligde 3’te 3 yaparak Avrupa biletini cebine koymak ve UEFA’dan aldığı 1 yıllık cezayı da önümüzdeki sezon çekmek istiyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar